کانادا به دنبال محدود کردن امواج وسایل نوین ارتباطی است

کانادا به دنبال محدود کردن امواج وسایل نوین ارتباطی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تکنولوژی های نوین از جمله تلفن هوشمند و تبلت موجب سرعت و سهولت ارتباطات شده اند اما همچنان یکی از منابع خطرناک برای سلامتی انسان ها محسوب می شوند

آگهی

تکنولوژی های نوین از جمله تلفن هوشمند و تبلت موجب سرعت و سهولت ارتباطات شده اند اما همچنان یکی از منابع خطرناک برای سلامتی انسان ها محسوب می شوند.

نتایج جدیدترین تحقیقات در این زمینه، که طی سه روز در مقابل کمیته ای متشکل از اعضای احزاب سیاسی در پارلمان کانادا ارائه شد بر این امر صحه می گذارد. قرار است گزارش مذکور به مجلس عوام کانادا ارائه شود.

هدی فرای، نمایندۀ لیبرال کانادا، با اشاره به این امر، ضمن تاکید استفاده از تکنولوژی های بدون سیم و هوشمند از جمله تبلت یا آی پد، خواستار جدی گرفتن خطر این وسایل ارتباطی شده است.

در این گزارش همچنین تاکید شده حضور همه جانبۀ این وسایل که با استفاده از امواج کار می کنند، دلیل اصلی بسیاری از بیماری های شایع امروزی است.

قرار است این گزارش بعد از ارائه به پارلمان کانادا، به وزارت بهداشت و درمان این کشور تحویل داده شود. تهیه کنندگان این گزارش امیدوارند وزارت درمان کانادا راهکارهایی را برای مبارزه با گسترش خطر این وسایل ارتباطی و محدودیت دامنۀ امواج تولید شده توسط آنها اتخاذ کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئویی از ویرانی کامل ۶ روستا در زمین لرزه هرات افغانستان

سفر هیاتی از سازمان ملل پس از ۳ دهه به قره‌باغ کوهستانی؛ سناتور فرانسوی از «سکوت» بروکسل انتقاد کرد

آداب برقراری تماس تلفنی در عصر امروز؛ این نکات کمک می‌کند تا مکالمات شما راحت‌تر انجام شود