Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محاکمه رهبران و اعضای حزب «فجر طلایی» یونان بار دیگر به تعویق افتاد

محاکمه رهبران و اعضای حزب «فجر طلایی» یونان بار دیگر به تعویق افتاد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در سومین سالگرد راهیابی حزب راست افراطی یونان موسوم به «فجر طلایی» به پارلمان این کشور، محاکمه رهبران و اعضای این حزب روز پنجسنبه بار دیگر به تعویق

آگهی

در سومین سالگرد راهیابی حزب راست افراطی یونان موسوم به «فجر طلایی» به پارلمان این کشور، محاکمه رهبران و اعضای این حزب روز پنجسنبه بار دیگر به تعویق افتاد.

دادگاه رسیدگی به پرونده حزب فجر طلایی پس از تحقیقات گسترده در مورد قتل پاولوس فایساس، خواننده رپ مخالف نژاد پرستی و یک مهاجر پاکستانی، در بیستم آوریل بدون حضور اعضای اصلی آن آغاز شد.

دلیل غیبت آنها در دادگاه تغییر وکیل مدافع اعلام شده است. برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که رهبران حزب در حال وقت کشی هستند تا روند رسیدگی به اتهاماتشان مشمول زمان شده و رنگ دیگری به خود گیرد.

در جلسه روز پنجشنه دادگاه تنها دو تن از متهامان از جمله نیکوس میکالولیاکوس، رهبر ۵۷ ساله و یکی از نمایندگان پارلمان حاضر شدند.

کوستاس پاپاداکس، بازپرس پرونده گفت: « برای اجرای عدالت باید دادرسی پرونده از دادگاه ویژه ای که در زندان قرار دارد به دیوان عالی آتن منتقل شود.»

همزمان، مخالفان گرایش های فاشیستی و نژادپرستی و خانواده خواننده مقتول در بیرون از ساحتمان دادگاه تجمع کردند. آنها با حمل تصاویر خواننده مقتول خواستار برقراری عدالت شدند.

پتروس کونستانتینو، از مخالفان حزب فجر طلایی گفت: «اروپا و تمام دنیا این محاکمه را زیر نظر دارند.نئوفاشیستها نمی توانند به کارشان ادامه دهند و مجازات نشوند. آنها باید بهای اعمالشان را بپردازند.»

در مجموع ۶۹ تن از اعضای این حزب از جمله رهبر آن و دوازده نماینده پارلمان در برابر اتهامات وارده باید پاسخگو باشند.

استاماتیس جیانیسیس، گزارشگر یورونیوز در آتن می گوید: «یکبار دیگر رهبران این حزب از حضور در دادگاه امتناع کردند تا بر ادعای خود اصرار ورزند که این اتهامات کیفری سنگین بخشی از یک توطئه سیاسی است که محبوبیت این حزب نئوفاشیست را هدف قرار داده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد