نارضایتی عمومی از طولانی ترین اعتصاب در خطوط راه آهن آلمان

نارضایتی عمومی از طولانی ترین اعتصاب در خطوط راه آهن آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یستگاه های قطار در برلین و دیگر شهرهای آلمان خالی از مسافر شده و تابلوهای اطلاع رسانی در این ایستگاه ها حکایت از لغو بیش از نود درصد سفرهای ریلی

آگهی

یستگاه های قطار در برلین و دیگر شهرهای آلمان خالی از مسافر شده و تابلوهای اطلاع رسانی در این ایستگاه ها حکایت از لغو بیش از نود درصد سفرهای ریلی دارد.

بی سابقه ترین و طولانی ترین اعتصاب رانندگان خطوط راه آهن آلمان از صبح دوشنبه آغاز شده و قرار است یک هفته به طول انجامد. این اعتصاب انتقاد های زیادی را در میان مردم برانگیخته و به صورتی غیرمعمول گلایه مقامات این کشور را نیز درپی داشته است. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز دوشنبه تبعات این اعتصاب را بر اقتصاد کشور سنگین قلمداد کرد و خواستار یافتن راه حلی برای این مسئله شد.

یکی از ساکنان برلین که در پی اعتصاب خطوط راه آهن، برنامه روزانه اش به هم خورده با گلایه می گوید: “این وضعیت حالم را به هم می زند. حالا باید زمان بیشتری بگذارم تا به مقصدم برسم. من باید ساعت پنج و نیم سرکارم باشم ولی با این وضعیت زودتر از ساعت شش آنجا نمی رسم. “

یکی دیگر از مسافران قطار که پس از لغو شدن سفرش مجبور است با خودرو مسافت برلین تا لایپزیک را طی کند از این اوضاع بسیار عصبانی است. او که با اعتصاب مخالف است حالا برای رسیدن به مقصد باید بیش از دو ساعت زمان صرف کند.

هشتمین اعتصاب سراسری رانندگان قطار در آلمان در حالی آغاز شده که مذاکرات ده ماهه اتحادیه صنفی لوکوموتیورانان با شرکت ملی راه آهن آلمان بر سر افزایش پنج درصدی حقوق و کاهش ساعت کاری همچنان بی نتیجه مانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم انتقادهای ایلان ماسک از کمک آلمان به پناهجویان: نظرسنجی کرده‌اید؟

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد

نشست شولتس با رهبران ۵ کشور آسیای میانه؛ راهکار آلمان برای مقابله با نفوذ روسیه در منطقه چیست؟