Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرگردانی مسافران در پی طولانی ترین اعتصاب رانندگان خطوط راه آهن آلمان

سرگردانی مسافران در پی طولانی ترین اعتصاب رانندگان خطوط راه آهن آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طولانی ترین اعتصاب سراسری رانندگان خطوط راه آهن آلمان لغو بیش از ۹۰ درصد سفرهای ریلی در این کشور و سرگردانی هزاران مسافر را در پی داشت. این اعتصاب در

آگهی

طولانی ترین اعتصاب سراسری رانندگان خطوط راه آهن آلمان لغو بیش از ۹۰ درصد سفرهای ریلی در این کشور و سرگردانی هزاران مسافر را در پی داشت.

این اعتصاب در اعتراض به بی نتیجه ماندن مذاکرات اتحادیه صنفی لوکوموتیورانان با شرکت ملی راه آهن آلمان (دویچه بان) طی ۱۰ ماه گذشته صورت گرفته است.

این اعتصاب سراسری که از صبح روز دوشنبه آغاز شده قرار است تا روز یکشنبه و برای مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. برخی گزارش ها از سرگیری مذاکراتی میان دویچه بان و اتحادیه لوکوموتیورانان حکایت دارد.

سخنگوی دویچه بان گفت: «در تلاش هستیم تا حرکت یک سوم از قطارهایی را که برای مسیرهای طولانی در نظر گرفته شده بودند، انجام دهیم. همچنین به مسافرانی که به دلیل پر بودن هتل ها در خیابان مانده اند، اجازه دادیم در قطارها بخوابند.»

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیزضمن هشدار نسبت به تبعات این اعتصاب بر اقتصاد کشور، خواستار یافتن راه حلی برای این مسئله شد. اتحادیه صنفی لوکوموتیورانان خواستار افزایش ۵ درصدی دستمزد ها و نیز کاهش ساعات کار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان راهبرد نوسازی صنعت دفاعی و امنیتی خود را با شتاب پیش می‌برد

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟

توله ببرهای بانمک باغ وحش کُلن؛ جمعیت ببرهای «آمور» از ۵۰ به ۵۰۰ قلاده رسید