سرگردانی مسافران در پی طولانی ترین اعتصاب رانندگان خطوط راه آهن آلمان

سرگردانی مسافران در پی طولانی ترین اعتصاب رانندگان خطوط راه آهن آلمان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طولانی ترین اعتصاب سراسری رانندگان خطوط راه آهن آلمان لغو بیش از ۹۰ درصد سفرهای ریلی در این کشور و سرگردانی هزاران مسافر را در پی داشت. این اعتصاب در

آگهی

طولانی ترین اعتصاب سراسری رانندگان خطوط راه آهن آلمان لغو بیش از ۹۰ درصد سفرهای ریلی در این کشور و سرگردانی هزاران مسافر را در پی داشت.

این اعتصاب در اعتراض به بی نتیجه ماندن مذاکرات اتحادیه صنفی لوکوموتیورانان با شرکت ملی راه آهن آلمان (دویچه بان) طی ۱۰ ماه گذشته صورت گرفته است.

این اعتصاب سراسری که از صبح روز دوشنبه آغاز شده قرار است تا روز یکشنبه و برای مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. برخی گزارش ها از سرگیری مذاکراتی میان دویچه بان و اتحادیه لوکوموتیورانان حکایت دارد.

سخنگوی دویچه بان گفت: «در تلاش هستیم تا حرکت یک سوم از قطارهایی را که برای مسیرهای طولانی در نظر گرفته شده بودند، انجام دهیم. همچنین به مسافرانی که به دلیل پر بودن هتل ها در خیابان مانده اند، اجازه دادیم در قطارها بخوابند.»

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیزضمن هشدار نسبت به تبعات این اعتصاب بر اقتصاد کشور، خواستار یافتن راه حلی برای این مسئله شد. اتحادیه صنفی لوکوموتیورانان خواستار افزایش ۵ درصدی دستمزد ها و نیز کاهش ساعات کار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است

رئیس جمهوری ترکیه وارد برلین شد؛ اردوغان در بحبوحه جنگ حماس و اسرائیل در آلمان به دنبال چیست؟