شکایت رسمی اتریش از سازمان های اطلاعاتی آلمان و آمریکا در زمینه جاسوسی

شکایت رسمی اتریش از سازمان های اطلاعاتی آلمان و آمریکا در زمینه جاسوسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسوایی جاسوسی برلین با انتشار خبر شکایت رسمی اتریش از همکاری سازمان اطلاعات فدرال آلمان (بی اِن دی) با آژانس امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) در زمینه

آگهی

رسوایی جاسوسی برلین با انتشار خبر شکایت رسمی اتریش از همکاری سازمان اطلاعات فدرال آلمان (بی اِن دی) با آژانس امنیت ملی آمریکا (ان اس ای) در زمینه جاسوسی از شرکت ها و مقام های اروپایی ابعاد تازه ای به خود گرفته است.

این موضوع جدا از طوفانی که در میان اپوزیسون آلمان به پا کرده، موجب بروز تنش هایی در دولت ائتلافی حاکم شده است

از اواخر آوریل که خبرهایی در زمینه همکاری نهاد های اطلاعاتی دو کشور منتشر شد، نخستین بار است که سوسیال دموکرات ها از نقش خانم مرکل در این موضوع انتقاد می کنند.

زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد و رهبر حزب سویال دموکرات آلمان، روز سه شنبه با انتقاد از خانم مرکل گفت: «اگر همکاری صورت گرفته میان سازمان های اطلاعاتی دو کشور در زمینه جاسوسی اقتصادی باشد اعتماد موجود در اقتصاد آلمان متحمل تبعات سنگینی خواهد شد.»

این درحالی است که خانم مرکل روز دوشنبه بر ضرورت همکاری میان سازمان اطلاعات فدرال کشورش و آژانس امنیت ملی آمریکا تاکید کرد.

رسوایی جاسوسی آلمان اعترضات فعالان مدنی را به همراه داشته و در مطبوعات این کشور نیز انتقادهای زیادی را علیه صدراعظم برانگیخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان دستیار یک سیاستمدار حزب راست افراطی را به اتهام جاسوسی برای چین بازداشت کرد

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد