Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تهدید هواپیمای ایران توسط جنگنده های عربستان؛ افزایش تنش بین تهران و ریاض

تهدید هواپیمای ایران توسط جنگنده های عربستان؛ افزایش تنش بین تهران و ریاض
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اخطار و ممانعت جنگنده های عربستان سعودی از فرود یک فروند هواپیمای ایران در یمن به خشم ایران و تنش بین تهران و ریاض می افزاید. تهران می گوید این

آگهی

اخطار و ممانعت جنگنده های عربستان سعودی از فرود یک فروند هواپیمای ایران در یمن به خشم ایران و تنش بین تهران و ریاض می افزاید.

تهران می گوید این هواپیما که حامل کمک های غذایی و دارویی بوده و با بمباران فرودگاه صنعا، پایتخت یمن در روز سه شنبه توسط جنگنده های سعودی قادر به فرود نشده و به ایران بازگشته است.

حسین امیرعبداللهیان، معاون وزیر امور خارجه ایران بدنبال این حادثه گفت: «اقدام عربستان سعودی در محاصره یمن بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.»

تهدید جنگنده های عربستان هم در حالی صورت گرفت که محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران پیشتر با عنقریب خواندن «سقوط» حکومت آل سعود از مقامات ایران خواسته بود تا در برابر ریاض موضع تندی در پیش گیرند.

سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران که ادعای عربستان مبنی بر حمایت ایران از حوثی های یمن را خنده دار می داند دیروز گفت:«جنایات آل سعود سزاوار تنبیه سختی است.»

امیر سرتیپ پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ایران، پیشتر گفته بود : «امروز که یک گلوله به سمت عربستان شلیک نشده است آثار شکست دیده می شود وای به روزی که چند ترقه در ریاض به صدا در آید.»

یک روز پس از تهدید هواپیمای ایرانی و بمباران فرودگاه صنعا، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان محمد بن نایف را به ولیعهدی و عادل الجبیر سفیر عربستان در آمریکا را به صدارت وزارت خارجه برگزید، همان سفیری که ایران متهم به ترور وی در واشنگتن شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهدید فراتر از دریای سرخ حوثی‌ها: از این پس «تمام کشتی‌های عازم اسرائيل» را هدف می‌گیریم

ایران و حوثی‌های یمن: در پذیرش دانشجویان آمریکایی حامی فلسطینی‌ها که تعلیق شده‌اند جدی هستیم

حمله حوثی‌ها به یک کشتی در دریای عرب؛آیا توان نیروهای «نیابتی ایران» در حمله به اهداف دور بیشتر شده؟