مانوئل والس: هرگز با چنین نوعی از تروریسم مواجه نبوده ایم

مانوئل والس: هرگز با چنین نوعی از تروریسم مواجه نبوده ایم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از اعلام خنثی شدن ۵ حمله تروریستی در فرانسه از ماه ژانویه تاکنون، نخست وزیر این کشور تهدید های تروریستی اخیر را بی سابقه عنوان کرد. پلیس فرانسه

آگهی

پس از اعلام خنثی شدن ۵ حمله تروریستی در فرانسه از ماه ژانویه تاکنون، نخست وزیر این کشور تهدید های تروریستی اخیر را بی سابقه عنوان کرد.

پلیس فرانسه روز چهارشنبه از دستگیری جوان ۲۴ ساله ای خبر داد که مظنون به انجام حمله تروریستی به دو کلیسا در شهر پاریس بوده است.

این فرد که سید احمد غلام نام دارد دانشجوی کامپیوتراست و به گفته وزیر کشور فرانسه نیروهای امنیتی پس از جست وجوی خانه و اتومبیل این فرد، انباری از سلاح های جنگی و نیز مدارکی که حکایت از برنامه ریزی برای یک حمله تروریستی دارد، کشف کرده اند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه گفت: «تهدید هرگز تا این حد مشخص و واضح نبوده است. هرگز در تاریخ با چنین نوعی از تروریسم مواجه نبوده ایم. این افراد به تنهایی عمل نمی کنند. همانطور که در حملات ماه ژانویه هم شاهد بودیم. آنها شبکه هایی هستند و افرادی نیز برای آنها تجهیزات تهیه می کنند. بنابراین بررسی ها به شکلی بسیار دقیق ادامه دارد و سعی داریم اطلاعات به دست آمده را تا حد امکان و تا زمان کارآمد محرمانه نگه داریم.»

این مرد الجزایری از سال ۲۰۱۴ تحت نظر نیروهای امنیتی فرانسه بوده و قصد داشته برای پیوستن به گروههای تروریستی به سوریه سفر کند.
پلیس همچنین احتمال می دهد که وی عامل قتل زن ۳۲ ساله ای باشد که روز یکشنبه گذشته در محله ویل ژویف در حومه پاریس کشته شد.

بر اساس اعلام دولت فرانسه ، حدود ۱۵۷۳ شهروند این کشوربا گروههای تروریستی در سوریه و عراق ارتباط گرفته اند و بیش از ۴۴۰ تن از آنها در حال حاضر به این گروه ها پیوسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشجوی بازداشت شده الجزایری قصد "حمله به دو کلیسا" را در پاریس داشته است

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟