فعالان صلح سبز در اعتراض به حفاری در نواحی قطبی از سکوی نفتی شل بالا رفتند

فعالان صلح سبز در اعتراض به حفاری در نواحی قطبی از سکوی نفتی شل بالا رفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شماری از فعالان صلح سبز در اعتراض به برنامه های استخراج نفت در نواحی اطراف قطب شمال از سکوی نفتی شرکت شل در قلب اقیانوس آرام بالا رفتند. این شش فعال

آگهی

شماری از فعالان صلح سبز در اعتراض به برنامه های استخراج نفت در نواحی اطراف قطب شمال از سکوی نفتی شرکت شل در قلب اقیانوس آرام بالا رفتند.

این شش فعال انجمن حفاظت از محیط زیست بر روی سکوی ۳۸ هزار تنی «پولار پیونر» واقع در ۱۲۰۰ کیلومتری شمال شرق هاوایی چادر زدند و اعتراض نمادین خود را به این شکل نشان دادند.

لورا کنیون، فعال صلح سبز در انتقاد از حفاری برای استخراج نفت در پیرامون قطب شمال گفت: «به رغم آنکه دولت آمریکا احتمال نشت نفت را ۷۵ درصد برآورد کرده، تولید نفت در دریای چوکچی شروع شده است. دولت رئیس جمهور اوباما نخستین چراغ سبز را در زمینه استخراج نفت در اطراف قطب شمال به شرکت شل نشان داده است.»

این شش فعال صلح سبز از کشورهای آمریکا، آلمان، نیوزیلند، استرالیا، سوئد و اتریش برآن هستند تا توماری را که به امضای میلیون ها نفر در سراسر جهان رسیده بر روی این سکوی نفتی بیاویزند و به این شیوه گامی در حفاظت از محیط زیست بردارند.

این اقدام اعتراضی در حالی انجام می شود که وزارت کشور آمریکا هفته گذشته حق بهره برداری از منابع نفتی در دریای چوکچی در نواحی قطبی آلاسکا را واگذار کرد و این بدان معناست که در یکصد روز آینده شرکت نفتی شل می تواند حفاری در این ناحیه را شروع کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها