Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مرگ دهها غیرنظامی طی بمباران هواپیماهای سعودی در یمن

مرگ دهها غیرنظامی طی بمباران هواپیماهای سعودی در یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواپیماهای سعودی همچنان مواضع تحت کنترل حوثیهای یمن را بمباران می کنند. دولت عربستان ادعا می کند که تنها مواضع نظامی و کلیدی حوثیها را مورد حمله قرار

آگهی

هواپیماهای سعودی همچنان مواضع تحت کنترل حوثیهای یمن را بمباران می کنند. دولت عربستان ادعا می کند که تنها مواضع نظامی و کلیدی حوثیها را مورد حمله قرار می دهد، با این حال آخرین خبرها حکایت از جان باختن بیش از ۴۰ نفر غیرنظامی در یکی از حملات دارند.

بمباران یمن توسط جنگنده های سعودی از پنج روز پیش آغاز شد و دوشنبه به شدت حملات هوایی افزوده شد.

شبه نظامیان حوثی دولت عربستان و موئتلفانش را محکوم به کشتار غیرنظامیان می کنند و دولت یمن حوثیها را محکوم می کند که از مردم به عنوان سپر انسانی بهره می برند.

ریاض حسن، وزیر خارجه یمن می گوید: “آنها از مردم بی گناه به عنوان پناهگاه انسانی استفاده می کنند. حوثیها به جایی می روند که تمرکز جمعیتی بالاست و از مردم به عنوان سپر بلای خود استفاده می کنند.”

جنگنده های سعودی و متحدان عرب این کشور، از جمله پاکستان که به تازگی به ارتش ائتلاف پیوسته است، در منطقه خلیج فارس، تاکنون نه استان از ۲۱ استان یمن را بمباران کرده اند تا از پیشروی شیعیان حوثی که در صنعا، پایتخت کشور قدرت گرفته اند، جلوگیری کنند و نگذارند تا حوثیها کنترل دومین شهر مهم یمن، عدن و مرکز استقرار عبد رب منصور رییس جمهوری مورد حمایت عربستان را بدست بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یمن؛ میدان جدید جنگ سرد بین ایران و عربستان؟

حوثی‌های یمن از توانایی خود در حمله به اهدافی در دریای مدیترانه خبر دادند

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد