Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار وزرای خارجه چین، ژاپن و کره جنوبی در سئول

دیدار وزرای خارجه چین، ژاپن و کره جنوبی در سئول
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزرای خارجه چین، ژاپن و کره جنوبی بعد از گذشت سه سال از توقف مذاکرات سه جانبه، روز شنبه در سئول با هم دیدار کردند. هدف این ملاقات فراهم کردن امکانی

آگهی

وزرای خارجه چین، ژاپن و کره جنوبی بعد از گذشت سه سال از توقف مذاکرات سه جانبه، روز شنبه در سئول با هم دیدار کردند.

هدف این ملاقات فراهم کردن امکانی برای کاستن از تنش های منطقه ای خصوصا اختلافات ارضی و دیپلماتیک و آغاز مجدد گفتگو ها میان سران این سه کشور عنوان شده است.

لیو جیان چاو، معاون وزیر خارجه چپن می گوید: «این اقدامات، گام هایی در روند بهبود مناسبات است. روابط چین و ژاپن بسمت بهبود پیش می رود اما هنوز راه درازی برای حل کامل مسائل فیمابین باقی مانده است. دو طرف باید تلاش های بیشتری برای بهبود کامل مناسبات و توسعه روابط دو جانبه انجام دهند.»

با این حال نشست سال آینده میان سه کشور بعد از دیدار شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از بنای یابود کشته شدگان جنگ ژاپن که محل دفن تعداد از جنایتکاران ارشد جنگی ژاپنی است، لغو شد. این اقدام نخست وزیر ژاپن خشم مقامات چین و کره جنوبی را در پی داشته است.

موضوع دیگر مورد تنش میان چین و ژاپن، اختلاف بر سر مالکیت جزایر شرق دریای چین است. اختلافات سالهای اخیر میان این دو کشور و اقدام ژاپن برای تغییر مفادی از قانون اساسی صلح طلب خود این نگرانی را ایجاد کرده که اختلافات بر سراین جزایر به یک درگیری تمام عیار منجر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا، ژاپن و کره جنوبی نخستین رزمایش هوایی سه جانبه خود را برگزار کردند

رزمایش «مجازات تایوان» چین با انجام حملات موشکی ساختگی؛ تایپه: تسلیم نمی‌شویم

مانور نظامی چین با هدف «مجازات» تایوان درست چند روز پس از مراسم تحلیف در تایپه