رئیس جمهوری تونس: نبرد با تروریسم بی امان خواهد بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
رئیس جمهوری تونس: نبرد با تروریسم بی امان خواهد بود

بدنبال حمله مرگبار روز چهارشنبه به موزه ای در پایتخت تونس، رئیس جمهوری تونس وعده داد نبرد کشورش در مبارزه با تروریسم بی امان و عاری از ترحم خواهد بود.

محمد الباجی قائد السبسی همچنین در عیادت از زخمی ها گفت: «باشد که خدا مسببان این حادثه بد را ببخشاید، نباید بخاطر سرنوشتمان بنالیم و اشک بریزیم، باید از تمام توانمان برای شکست تروریسم بهره بریم، با دولت متحد باشیم و از سربازان و نیروهای امنیتی خود حمایت کنیم.»

هویت هردو عامل این کشتار که در تبادل آتش با نیروهای امنیتی تونس کشته شدند شناسایی شده است. یکی از دو مهاجم چهره ای شناخته شده برای سازمان امنیت این کشور بوده است.

آنهایی که در زمان حمله سریع تر جنبیدند و یا خوش شانس تر بودند از مرگ گریختند اما حداقل نفر با رگبار گلوله مهاجمان جان باختند.

حداقل ۲۰ گردشگر از کشورهای فرانسه، اسپانیا، استرالیا، لهستان، کلمبیا، ژاپن و ایتالیا از جمله یک مامور پلیس تونس در این حمله جان باختند. این تیراندازی مرگبار حدود ۴۰ نفر را نیز زخمی و روانه بیمارستان کرد.

تونسی ها ساعاتی پس از حمله روز چهارشنبه، طی تظاهراتی و ضمن ابراز انزجار خود، این حمله تروریستی را محکوم کردند.

تونس، الهام بخش و زادگاه قیام های موسوم به بهار عرب در دنیای عرب، در سالهای اخیر شاهد افت شمار گردشگران خارجی بوده است.

بی شک این حمله ضربه ای مهلک بر صنعت گردشگری تونس است، آن هم درست در برهه ای که این صنعت در این کشور جانی دوباره می گرفت.

بدنبال این حمله، شرکتی که اکثر توریست های قربانی با کشتی تفریحی آن، وارد تونس شده بوده اند اعلام کرد خدمات گردشگری خود به این کشور را متوقف می کند.

صنعت گردشگری یکی از ارکان اصلی اقتصاد و محل درآمد تونس است.