Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ابوبکر البغدادی با بیعت بوکو حرام موافقت کرد

ابوبکر البغدادی با بیعت بوکو حرام موافقت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با پیشروی سریع ارتش عراق و نیروهای داوطلب به سمت تکریت، وزیر دفاع این کشور اعلام کرد که بزودی کنترل کامل شهر را در دست خواهند گرفت. خالد

آگهی

همزمان با پیشروی سریع ارتش عراق و نیروهای داوطلب به سمت تکریت، وزیر دفاع این کشور اعلام کرد که بزودی کنترل کامل شهر را در دست خواهند گرفت.

خالد العبیدی با بیان اینکه “ابتکار عمل را دست گرفته ایم” گفت که تکریت از هر سو محاصره شده و به زودی بخش نهایی عملیات آغاز می شود.

در مقابل، ابومحمد العدنانی، کسی که ادعا می کند سخنگوی داعش است با انتشار یک پیام صوتی در اینترنت به شکست در تکریت واکنش نشان داد.

وی در این پیام گفت: «پیروزی که ایتلاف ادعا می کند، پیروزی نمایشی است و تنها شامل بازپسگیری بخش کوچکی از خاک عراق است.» وی افزود: «خلافت مقاومت می کند و با گامهای مطمین در مسیر درست حرکت خواهد کرد. ما با رافضی ها و صلیبیون می جنگیم و خلافت اسلامی هر روز قوی تر از گذشته می شود.»

سخنگوی داعش همچنین گفت که خبر خوبی برای مسلمانان دارد و آن گسترش خلافت اسلامی تا غرب آفریقا است. وی سپس از موافقت رهبر داعش با بیعت بوکو حرام در نیجریه خبر داد. او از مسلمانان خواست به این گروه در غرب آفریقا بپیوندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد