ابوبکر البغدادی با بیعت بوکو حرام موافقت کرد

ابوبکر البغدادی با بیعت بوکو حرام موافقت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با پیشروی سریع ارتش عراق و نیروهای داوطلب به سمت تکریت، وزیر دفاع این کشور اعلام کرد که بزودی کنترل کامل شهر را در دست خواهند گرفت. خالد

آگهی

همزمان با پیشروی سریع ارتش عراق و نیروهای داوطلب به سمت تکریت، وزیر دفاع این کشور اعلام کرد که بزودی کنترل کامل شهر را در دست خواهند گرفت.

خالد العبیدی با بیان اینکه “ابتکار عمل را دست گرفته ایم” گفت که تکریت از هر سو محاصره شده و به زودی بخش نهایی عملیات آغاز می شود.

در مقابل، ابومحمد العدنانی، کسی که ادعا می کند سخنگوی داعش است با انتشار یک پیام صوتی در اینترنت به شکست در تکریت واکنش نشان داد.

وی در این پیام گفت: «پیروزی که ایتلاف ادعا می کند، پیروزی نمایشی است و تنها شامل بازپسگیری بخش کوچکی از خاک عراق است.» وی افزود: «خلافت مقاومت می کند و با گامهای مطمین در مسیر درست حرکت خواهد کرد. ما با رافضی ها و صلیبیون می جنگیم و خلافت اسلامی هر روز قوی تر از گذشته می شود.»

سخنگوی داعش همچنین گفت که خبر خوبی برای مسلمانان دارد و آن گسترش خلافت اسلامی تا غرب آفریقا است. وی سپس از موافقت رهبر داعش با بیعت بوکو حرام در نیجریه خبر داد. او از مسلمانان خواست به این گروه در غرب آفریقا بپیوندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار مین و حمله افراد مسلح در استان دیاله عراق ۱۱ کشته برجا گذاشت

حملات آمریکا به مقر کتائب حزب‌الله؛ تهدید شبه نظامیان عراقی: این حمله بی‌ مجازات نمی‌ماند

جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟