ادای احترام دهها نفر به بوریس نمتسف

ادای احترام دهها نفر به بوریس نمتسف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قتل بوریس نمتسوف، از مخالفان سرشناس دولت روسیه واکنش های مختلفی را در این کشور برانگیخته است. به گزارش خبرنگار یورونیوز از مسکو دهها نفر روز شنبه پس

آگهی

قتل بوریس نمتسوف، از مخالفان سرشناس دولت روسیه واکنش های مختلفی را در این کشور برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار یورونیوز از مسکو دهها نفر روز شنبه پس از شنیدن خبر کشته شدن وی در محل حادثه حاضر شدند و با نثار گل به او ادای احترام کردند.

یکی از حاضران می گوید: «واقعا عزادار بوریس هستم. او را شخصا می شناختم و حتی به صورت داوطلبانه برایش کار می کردم. متاسفانه همه اینها گذشته. این اتفاق یک غم بزرگ برای من است.»

الکساندر ناخیمسون، یکی از دوستان آقای نمتسوف درباره شخصیت وی می گوید: «او فرد شاد، درستکار، روشن و فوق العاده ای بود. از چیزی هراس نداشت. قطعا مرگ وی یک غم بزرگ است.»

یکی از مخالفان وی می گوید: «من شخصا او را دوست نداشتم و از گفتنش هم باکی ندارم. اما اینکه او کشته شده، آن هم به این طریق و در این محل، موضوع دیگری است. به نظرم به سوی جامعه مدنی شلیک شده.»

پلیس روسیه تحقیقات گسترده ای را برای یافتن عامل یا عاملان این قتل آغاز کرده است. به گفته پلیس، فرضیه های مختلفی از جمله قتل از سوی ملی گرایان افراطی مطرح است.

خبرنگار یورونیوز در مسکو می گوید: «محلی که بوریس نمتسف کشته شده حدود دویست متر با کاخ کرملین، محل اقامت رییس جمهوری روسیه، فاصله دارد. جایی که قاعدتا باید تحت تدابیر شدید امنیتی باشد. خودروهای پلیس شبانه روز در حال گشت زنی در این محل هستند و دوربین های مداربسته زیادی اینجا نصب شده اند. اما هیچیک از این تمهیدات مانع قاتلان نشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوتین: بریکس می‌تواند به راه حل سیاسی مناقشه غزه کمک کند

نوه‌ شارل دوگل با طرح ادعای «شکست غرب» در جنگ اوکراین به دنبال کسب تابعیت روسیه است

روسیه از معاهده امنیتی «نیروهای مسلح متعارف در اروپا» خارج شد