فیفا بابت تغییر زمان برگزاری جام جهانی قطر خسارتی به باشگاهها پرداخت نخواهد کرد

فیفا بابت تغییر زمان برگزاری جام جهانی قطر خسارتی به باشگاهها پرداخت نخواهد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیفا به درخواست باشگاه های فوتبال اروپا بابت دریافت خسارت مالی ناشی از تغییر زمان برگزاری جام جهانی 2022 واکنش نشان داد. در بیانیه روز چهارشنبه، فیفا

آگهی

فیفا به درخواست باشگاه های فوتبال اروپا بابت دریافت خسارت مالی ناشی از تغییر زمان برگزاری جام جهانی 2022 واکنش نشان داد.

در بیانیه روز چهارشنبه، فیفا ضمن مخالفت صریح با این درخواست اعلام کرد که جام جهانی فوتبال در قطر به جای 32 روز در 28 روز برگزار خواهد شد. این بیانیه یک روز پس از آن صادر می شود که کارگروه ویژه فیفا ماههای نوامبر و دسامبر 2022 را بهترین زمان ممکن برای برگزاری این بازیها دانست.

ژروم والک، دبیرکل فیفا در این مورد گفت: «به چه دلیلی باید از باشگاهها عذرخواهی کنیم درحالیکه به تعهدات خود با توجه به گسترش ضمانتهایی که در مورد جام های جهانی 2018 و 2022 داده ایم، پایبند بوده ایم. قراردادی در این خصوص با باشگاهها وجود دارد و آنها از عواید ناشی از نتایج این بازیها سهم می برند.»

فینال جام جهانی قطر هم به احتمال قوی 23 دسامبر برگزار خواهد شد. کمیته اجرایی فیفا در جلسه ماه آینده خود در زوریخ درباره این جزئیات تصمیم خواهد گرفت.

ماها بارادا، خبرنگار یورونیوز در قطر در پایان گزارش ارسالی خود می گوید: «پس از مطرح شدن اتهامات فساد در مورد نحوه اعطای میزبانی به قطر، جام جهانی فوتبال تبدیل به صحبت روزمره مردم قطر شده بود. حالا درصورتیکه پیشنهاد کارگروه مبنی بر برگزاری بازیها در فصل پاییز تایید شود، باید گفت فصلی دیگر از این موضوع جنجالی نیز بسته خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معجزه به سبک مسیِ آسیا؛ راز شعبده‌بازی اکرم عفیف در بازی فینال چه بود؟

شکست ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا؛ قطر در فینال به مصاف اردن می‌رود

تکرار تاریخ‌سازی؛ تاجیکستان با شکست امارات و صعود به یک چهارم نهایی در کنار استرالیا قرار گرفت