چراغ سبز فیفا به برگزاری جام جهانی قطر در ماههای نوامبر و دسامبر

چراغ سبز فیفا به برگزاری جام جهانی قطر در ماههای نوامبر و دسامبر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارگروه ویژه فیفا معتقد است برگزاری جام جهانی فوتبال از بیست و ششم نوامبر تا بیست و سوم دسامبر 2022 بهترین گزینه ممکن برای حل کردن مشکل گرمای هوا در

آگهی

کارگروه ویژه فیفا معتقد است برگزاری جام جهانی فوتبال از بیست و ششم نوامبر تا بیست و سوم دسامبر 2022 بهترین گزینه ممکن برای حل کردن مشکل گرمای هوا در تابستان قطر است.

قرار است کمیته اجرایی فیفا ماه آینده میلادی (نوزدهم و بیستم مارس) در زوریخ نظر قطعی خود را در این باره اعلام کند.

این درحالیست که چنین تغییری مستلزم بازنگری در تقویم لیگ های معتبر دنیا است و مخالفان سرسختی دارد.

ژروم والک، دبیرکل فیفا در این مورد گفت: «واضح است که این طرح مخالفان و موافقان خود را داشته باشد ولی به هر حال نمی توان راه حلی پیدا کرد که همه از آن راضی باشند. اما راه حلی وجود دارد که محصول بحث ها و گفتگوهاست و آن این است که بازیها در نوامبر و دسامبر 2022 برگزار شوند.»

پیش تر باشگاههای اروپایی که گلچینی از ستاره های فوتبال دنیا را در خود جا داده اند، پیشنهاد برگزاری این رقابتها در ماه مه و قبل از شروع فصل گرما را داده بودند.

اما واکنش هاینس رومنیگه، رییس اتحادیه باشگاههای فوتبال اروپا به این تصمیم فیفا هم در نوع خود تامل برانگیز بود.

او گفت:«تا حدی انتظار چنین تصمیمی را داشتیم. تغییر دادن تاریخ برگزاری جام جهانی 2022 برای خانواده فوتبال، وظیفه مشکل و پر چالشی است. تقویم سایر مسابقات در سراسر جهان به تبع این تغییر نیازمند بازبینی است و رسیدن به یک توافق در این مورد نیازمند تمایل همه طرفهاست. در هر صورت نباید این انتظار وجود داشته باشد که باشگاهها و برگزار کنندگان لیگ های اروپایی متحمل هزینه های ناشی از این تغییر شوند. باید خساراتی که این تصمیم نهایی می تواند به همراه داشته باشد به باشگاهها پرداخت شود.»

بحث درباره تغییر تاریخ بازیها که موافقت تلویحی سپ بلاتر، رییس فیفا را همراه خود دارد پس از آن شروع شد که هوای گرم قطر در ماههای تابستان، نگرانی هایی را در خصوص به خطر افتادن سلامت جسمانی بازیکنان و تماشاچیان بوجود آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معجزه به سبک مسیِ آسیا؛ راز شعبده‌بازی اکرم عفیف در بازی فینال چه بود؟

شکست ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا؛ قطر در فینال به مصاف اردن می‌رود

جام ملت‌های آسیا؛ تیم ملی ایران با پیروزی مقابل سوریه به مرحله بعد صعود کرد