واکنش محتاطانه یونانی ها به توافق در مورد بدهی ها

واکنش محتاطانه یونانی ها به توافق در مورد بدهی ها
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از تمدید مهلت یونان برای بازپرداخت بدهی هایش به وام دهندگان بین المللی، مردم این کشور با خوشبینی محتاطانه ای به این توافق می نگرند. تمدید چهار

توافق یعنی مصالحه و مذاکره. اکنون باید به همکاری ها ادامه داد و به اعتقاد من مسائل به خوبی پیش خواهند رفت. در هر صورت، وضعیت بهتر از گذشته است.

پس از تمدید مهلت یونان برای بازپرداخت بدهی هایش به وام دهندگان بین المللی، مردم این کشور با خوشبینی محتاطانه ای به این توافق می نگرند. تمدید چهار ماهه کمک های مالی اروپا، موقتا از ورشکستگی یونان جلوگیری می کند. با این حال این کشور باید با شرایط دشوار اعمال شده کنار بیاید.

یک کارمند بخش دولتی در آتن می گوید: «توافق یعنی مصالحه و مذاکره. اکنون باید به همکاری ها ادامه داد و به اعتقاد من مسائل به خوبی پیش خواهند رفت. در هر صورت، وضعیت بهتر از گذشته است.»

از سالها پیش، مردم یونان در سایه سیاست های بسیار دشوار ریاضت اقتصادی زندگی می کنند و برخی از آنها امید زیادی به بهبود وضعیت و تغییر در کشور ندارند.

یک مرد بازنشسته می گوید: «به نظر من هیچ چیز تغییر نکرده است. منظورم این است که بعد از این، آنها چند تا استخوان بسوی ما پرت می کنند و می گویند که همه چیز خوب است. سیریزا هم اعلام پیروزی خواهد کرد و مخالفان سیریزا در مقابل خواهند گفت که کاری انجام نشده و غیره. من فکر می کنم همه چیز کمابیش مثل گذشته خواهد بود.»

در این حال، دولت جدید یونان بر اراده خود برای پیشبرد اصلاحات جدی در یونان تاکید می کند؛ سیاست های اقتصادی جدیدی که باید با اقدامات ریاضتی دولت های قبلی تفاوت داشته باشد و در عین حال مورد تایید وام دهندگان بین المللی هم قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد