جنگنده های مصری مواضع داعش در لیبی را بمباران کردند

جنگنده های مصری مواضع داعش در لیبی را بمباران کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواپیماهای جنگی مصر بامداد دوشنبه مواضع گروه داعش در لیبی را بمباران کردند. ارتش مصر می گوید به تلافی قتل فجیع بیست و یک قبطی توسط داعش، اردوگاههای

آگهی

هواپیماهای جنگی مصر بامداد دوشنبه مواضع گروه داعش در لیبی را بمباران کردند.

ارتش مصر می گوید به تلافی قتل فجیع بیست و یک قبطی توسط داعش، اردوگاههای نظامی و پایگاه های آموزشی این گروه را هدف قرار داده است.

منابع مصری می گویند در این حمله بین چهل تا پنجاه نفر از اعضای داعش کشته شده اند. دست کم پنج غیر نظامی از جمله سه کودک و دو زن نیز در جریان این حمله جان خود را از دست دادند.

عبدالفتاح سیسی، رییس جمهوری مصر یکشنبه شب با اعلام یک هفته عزای عمومی، بر انتقامگیری از عاملان این جنایت در زمان مناسب تاکید کرده بود.

در پی انتشار ویدیوی سربریدن بیست و یک قطبی مصری توسط نیروهای داعش در حومه شهر سرت لیبی، رییس جمهوری مصر و فرانسوآ اولاند، همتای فرانسوی اش، خواستار تشکیل نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل و اتخاذ تدابیر جدید در مبارزه با داعش و توجه ویژه به وضعیت لیبی شدند.

نزدیکان قربانیان می گویند مسیحیان قبطی به دلایل اعتقادی و مذهبی، و همچنین پشتیبانی از سیاستهای عبدالفتاح سیسی، رییس جمهوری مصر، مورد خشم و غضب اسلامگرایان داعش قرار گرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگنده های مصری مواضع داعش در لیبی را بمباران کردند

داعش در لیبی ۲۱ مسیحی قبطی مصری را سر برید

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی