تیراندازی در نشست 'کفرگویی و هنر' در دانمارک یک کشته برجای گذاشت

تیراندازی در نشست 'کفرگویی و هنر' در دانمارک یک کشته برجای گذاشت
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیراندازی به هنگام برگزاری نشستی با عنوان «آزادی بیان، کفرگویی و هنر» در کافه ای در کپنهاگ، پایتخت دانمارک در عصر شنبه جان یک شهروند عادی را گرفت. در

آگهی

تیراندازی به هنگام برگزاری نشستی با عنوان «آزادی بیان، کفرگویی و هنر» در کافه ای در کپنهاگ، پایتخت دانمارک در عصر شنبه جان یک شهروند عادی را گرفت. در این حادثه سه مامور پلیس نیز زخمی شدند.

پلیس دانمارک تصویر تنها عامل این حمله را که با خودرو متواری شده است منتشر کرده است. پلیس پیشتر تعداد مهاجمان را دو نفر اعلام کرده بود.

«فرانسوا زیمره» سفیر فرانسه در دانمارک و «لارس ویلکس» کاریکاتوریست جنجالی سوئدی در این نشست حضور داشته اند اما آسیبی ندیده اند.

لارس ویلکس هنرمندی است که کاریکاتورهایش از پیامبر اسلام در سال ۲۰۰۷ میلادی جنجال آفرید، تهدید به مرگ شبه نظامیان اسلامگرا را بدنبال آورد و تنفر مسلمانان معتقد را برانگیخت.

سفیر فرانسه این حمله را مشابه با حمله به دفتر مجله طنز «شارلی اِبدو» در پاریس توصیف کرد و تفاوت را در این خواند که این بار مهاجمان نتوانستند وارد کافه شوند.

در حادثه ماه گذشته میلادی در پاریس، برادران کواشی ۱۲ نفر را در دفتر مجله طنز شارلی ابدو به رگبار گلوله بستند و کشتند.

این دو مهاجم با اشاره به بازنشر کاریکاتور پیامبر مسلمانان توسط این مجله فریاد زده بودند که انتقام محمد پیامبر را می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند