Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصمیم اتحادیه آفریقا برای افزایش نیرو جهت مقابله با بوکوحرام

تصمیم اتحادیه آفریقا برای افزایش نیرو جهت مقابله با بوکوحرام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نشست ۳ روزه کشورهای عضو اتحادیه آفریقا با توافق برای اعزام ۸ هزارو ۷۵۰ نیرو طی ماه آینده جهت مقابله با شبه نظامیان بوکوحرام به شمال شرقی نیجریه پایان

آگهی

نشست ۳ روزه کشورهای عضو اتحادیه آفریقا با توافق برای اعزام ۸ هزارو ۷۵۰ نیرو طی ماه آینده جهت مقابله با شبه نظامیان بوکوحرام به شمال شرقی نیجریه پایان یافت.

همزمان با برپایی این نشست که میان نمایندگان ۵ کشور عضو برگزار شد، صدها تن از ساکنان شهر یائونده، پایتخت کامرون با برپایی تظاهرات خواستار اتحاد کشورهای عضو علیه افراط گرایان شدند.

مسئول برپایی این تظاهرات می گوید: «تمام مردم کامرون مخالف بوکوحرام هستند. ما ملتی صلح طلب و متحد هستیم که به گروههایی همچون بوکوحرام “نه” می گوییم.»

بر اساس توافق صورت گرفته هریک از کشورهای چاد و نیجریه ۳۵۰۰ نیرو، کامرون و نیجر هر یک ۷۵۰ تن و جمهوری بنین نیز نسبت به اعزام ۲۵۰ نیروی نظامی اقدام خواهند کرد.

مقر اصلی این نیروها نیز در شهر انجامنا، پایتخت جمهوری چاد خواهد بود.

حمله هفته گذشته شبه نظامیان اسلامگرای افراطی بوکوحرام به شهر فتوکول در کامرون مرگ حدود ۱۰۰ غیر نظامی را در پی داشت و ۵۰۰ تن نیز مجروح شدند.

مقام های رسمی کامرون می گویند، شبه نظامیان بوکوحرام برای تخریب مساجد و کلیساها از شهروندان بی سلاح به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است

دانشگاه‌های تورین و آمستردام به تظاهرات همبستگی با فلسطینی‌های غزه پیوستند