نتانیاهو: ایران تنها مسئول حمله به کاروان نظامی اسرائیل است

نتانیاهو: ایران تنها مسئول حمله به کاروان نظامی اسرائیل است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با مراسم خاکسپاری یکی از سربازان اسرائیلی کشته شده در حمله روز چهارشنبه حزب الله لبنان به کاروان نظامی اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر

آگهی

همزمان با مراسم خاکسپاری یکی از سربازان اسرائیلی کشته شده در حمله روز چهارشنبه حزب الله لبنان به کاروان نظامی اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور، که در این مراسم شرکت کرده بود، ایران را مسئول این حمله دانست.

او که روز گذشته حزب الله لبنان را تهدید به پرداختن هزینه این حمله کرده بود، در سخنان روز پنجشنبه خود، تمرکزش را بیشتر متوجه ایران کرد.

او گفت:“ایران تنها مسئول حمله دیروز علیه ما از طرف لبنان است. این همان ایرانی است که تلاش می کند تا با قدرتهای بزرگ به توافق رسیده و به توانایی گسترش سلاح هسته ای دست یابد. ما با قدرت با این توافق مخالفت می کنیم.”

همزمان ایران در واکنش به این اظهارات، بر حمایت از “مقاومت” تاکید کرد.

علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران که در بیروت به سر می برد، در این باره گفت: “این راه مقدسی است که مقاومت انتخاب کرده و در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی با صلابت ایستادگی می کند. ما پیوسته از خط مقاومت حمایت کرده و خواهیم کرد.”

دولت اسپانیا هم اسرائیل را مسئول کشته شدن سرباز اسپانیایی حافظ صلح سازمان ملل در حمله روز چهارشنبه ارتش اسرائیل به جنوب لبنان دانسته و از این سازمان خواست در این باره تحقیق کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشانه هایی از عدم تمایل اسرائیل و حزب الله لبنان برای ادامه درگیریها

سکس زندانبانان زن در زندان‌های اسرائیل؛ تل‌آویو با رسوایی جدید مواجه شد

یک زندان‌بان زن در اسرائیل مظنون به برقراری رابطه جنسی با زندانی فلسطینی است