معضل عضویت زن ها در سازمان های تروریستی

معضل عضویت زن ها در سازمان های تروریستی
نگارش از Euronews

پس از مرگ عاملان کشتار چند روز اخیر در فرانسه، اکنون تلاش نیروهای امنیتی بر روی دستگیری زنی که احتمالا همدست یکی از گروگان گیرها بوده متمرکز شده

پس از مرگ عاملان کشتار چند روز اخیر در فرانسه، اکنون تلاش نیروهای امنیتی بر روی دستگیری زنی که احتمالا همدست یکی از گروگان گیرها بوده متمرکز شده: حیات بومدین.

در مورد نقش زنان در اقدامات تروریستی خبرنگار یورونیوز با میا ملیسا بلوم، استاد “مطالعات امنیتی” در دانشگاه ماساچوست آمریکا و متخصص عملیات انتحاری و تروریسم زنان گفتگو کرده است.

وی می گوید: «زمانی که یک زن عضو یک سازمان تروریستی می شود، این برای مردان کسر شان است که در آن سازمان عضو نشوند. در واقع این گروههای تروریستی مثلا می تواند بگوید که اگر به سازمان نپیوندید خودتان را پشت زنها پنهان کرده اید. ضمن اینکه عضو گیری از زن ها نوعی سرمایه گذاری نیز به حساب می آیند چون بعدها فضای فکری فرزندان آنها برای پیوستن به گروههای تروریستی آماده خواهد بود.

این تفکر که زن ها تنها به دلیل اینکه عشق خود را از دست داده اند یا مثلا همسرشان کشته شده عضو سازمان شده اند جای بحث دارد، تصاویر با حجاب حیات بومدین یا عکس های او با تیر و کمان پیش از آنکه همسرش یا دوست پسرش کشته شود گرفته شده اند.

گروههایی که تا کنون عضو زن نداشته اند مانند طالبان، الشباب یا بوکو حرام نیز آغاز به عضو گیری از زن ها کرده اند.

و در جوامع محافظه کار می بینیم که گروههای وابسته به القاعده از زن ها در منازلشان و پشت دیوارها استفاده می کند.

زن ها در انظار عمومی حضور ندارند اما واقعیت این است که گروههای تروریستی از آنها استفاده ابزاری می کنند.»

مطالب مرتبط