شاهزاده اردنی در فکر ریاست فیفا

شاهزاده اردنی در فکر ریاست فیفا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی بن حسین روز سه شنبه از برنامه خود برای نامزدی ریاست فیفا خبر داد. این شاهزاده اردنی هدف خود را پایان دادن به آنچه «مشاجرات داخلی فیفا» نامیده،

آگهی

علی بن حسین روز سه شنبه از برنامه خود برای نامزدی ریاست فیفا خبر داد.

این شاهزاده اردنی هدف خود را پایان دادن به آنچه «مشاجرات داخلی فیفا» نامیده، عنوان کرده و گفته برای اخد این تصمیم با همکاران زیادی در فیفا مشورت کرده است.

فدراسیون بین المللی فوتبال طی ماههای گذشته با چالش های زیادی از جمله اتهام فساد اعضا و همچنین نحوه اعطای میزبانی جام جهانی به کشورهای روسیه و قطر روبرو بوده است، چالشی که با استعفای مایکل گارسیا، مسئول تحقیق کمیته اخلاق فیفا ابعاد وسیعتری بخود گرفت.

علی بن حسین که یکی از نزدیکان میشل پلاتینی، رییس فرانسوی یوفاست در آمریکا و بریتانیا تحصیل کرده و در سی و نه سالگی علاوه بر نایب رییسی فیفا، ریاست فدراسیون فوتبال اردن و غرب آسیا را نیز برعهده دارد.

بدین ترتیب او به همراه ژروم شامپاین قرار است ریاست چندین و چند ساله سب بلاتر 78 ساله بر فیفا را به چالش بکشند. قرار است سب بلاتر سوییسی بزودی برای پنجمین بار، نامزد ریاست فیفا شود.

نامزدهای سمت ریاست فیفا تا بیست و نهم ژانویه فرصت دارند مدارک خود را ارائه کنند. انتخابات نهایی ماه مه آینده در زوریخ برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد