منتقد سرسخت کرملین به سه سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شد

منتقد سرسخت کرملین به سه سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شد
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلکسی ناوالنی، منتقد سیاستهای کرملین، در دادگاهی در مسکو به اتهام اختلاس، به سه سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شد. بر اساس حکم دادگاه، اختلاس در زمان همکاری با نمایندگی شرکت فرانسوی ایو روشه صورت گرفته و

آگهی

آلکسی ناوالنی، یکی از جدی ترین مخالفان ولادیمیر پوتین، به اتهام اختلاس و فساد مالی به سه سال و شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

قاضی دادگاهی در مسکو، روز سه شنبه، اعلام کرد که آلکسی ناوالنی و برادرش اولگ در زمان همکاری با نمایندگی شرکت فرانسوی ایو روشه در روسیه مبلغی برابر با ۳۸۴ هزار یورو اختلاس کرده اند.

قاضی در این جلسه که ده دقیقه ای هم بیشتر به طول نیانجامید، علاوه بر اعلام حبس تعلیقی آلکسی ناوالنی، برادرش اولگ را به تحمل سه سال و نیم زندان محکوم کرد. نکته ای که اعتراض و خشم آلکسی ناوالنی را برانگیخت. این مخالف سرسخت کرملین خطاب به قاضی گفت: « آیا به او این حکم را می دهید که مرا مجازات کنید؟»

این احکام در حالی اعلام می شوند که مدیر نمایندگی شرکت ایو روشه در روسیه پیش تر گفته بود که شرکت تحت مدیریت او از همکاری با برادران ناوالنی «هیچ ضرر و زیانی» ندیده است.

آلکسی ناوالنی سه سال پیش، یک رشته تظاهرات را در مخالفت با کرملین رهبری کرده بود.

هواداران آلکسی ناوالنی از جمله گروه پوسی رایوت با انتشار ویدئو و پیام های مختلف اعلام کرده اند که ساعت هفت شب به وقت مسکو در برابر کاخ کرملین تظاهرات خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت وزیر اتریشی که در مراسم ازدواجش با پوتین رقصید پس از جنگ اوکراین به کجا رسید؟

ملاقات رهبران روسیه و رهبر کره شمالی؛ پوتین: کیم عاشق موشک است

پشیمانی از مداخله نظامی شوروی در مجارستان و چکسلواکی؛ پوتین: پیگرد قانونی ترامپ انگیزه سیاسی دارد