عباس: اگر قطعنامه صلح شکست بخورد ارتباط با اسرائیل قطع خواهد شد

عباس: اگر قطعنامه صلح شکست بخورد ارتباط با اسرائیل قطع خواهد شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی تهدید کرد اگر طرح صلح و تشکیل کشور مستقل فلسطینیان در شورای امنیت سازمان ملل متحد به شکست انجامد، این

آگهی

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی تهدید کرد اگر طرح صلح و تشکیل کشور مستقل فلسطینیان در شورای امنیت سازمان ملل متحد به شکست انجامد، این تشکیلات تمام ارتباطش را با اسرائیل قطع خواهد کرد.

وی در همین خصوص در سفری سه روزه و با هدف جلب حمایت الجزایر با «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری این کشور دیدار و رایزنی کرد.

فلسطینیان همچنین با انجام تغییری در پیش نویس قطعنامه ای که تسلیم شورای امنیت سازمان ملل متحد کرده اند خواستار شناسایی بیت المقدس شرقی به عنوان پایتخت کشور مستقل خود شده اند.

شناسایی شهرک سازی ها و تغییرات اسرائیل در جغرافیا و ترکیب جمعیتی سرزمین های اشغالی بعنوان عملی خلاف قوانین بین الملل، و نیز به رسمیت شناختن حاکمیت ارضی کشور مستقل فلسطین بر سرزمینهایی که پس از سال ۱۹۶۷ میلادی اشغال شده اند، از جمله تغییراتی است که فلسطینیان در پیش نویس قطعنامه خود داده اند.

بر اساس طرح فلسطینیان، اسرائیل باید تا اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی از سرزمین های اشغالی خارج شود.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی، حماس، ضمن هشدار به تشکیلات خودگردان فلسطینی و با این استدلال که پیش نویس قطعنامه فاقد اجماع و توافق همۀ فلسطینی هاست با آن مخالفت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل سه وزیر اروپایی را به کرانه باختری راه نداد

رأی به ثبت ویرانه‌های اریحا به عنوان یک اثر باستانی فلسطین در فهرست میراث جهانی

مهاجمان فلسطینی دو غیرنظامی اسرائيلی را در کارواش به قتل رساندند