حمله سایبری به شرکت سونی؛ کره شمالی خواستار انجام تحقیقات مشترک با آمریکا

حمله سایبری به شرکت سونی؛ کره شمالی خواستار انجام تحقیقات مشترک با آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی تایید مقامات آمریکایی که کره شمالی را مسوول حملات اخیر هکرها به شرکت تلویزیونی سونی دانسته اند، روز شنبه کره شمالی با بی اساس خواندن این

آگهی

در پی تایید مقامات آمریکایی که کره شمالی را مسوول حملات اخیر هکرها به شرکت تلویزیونی سونی دانسته اند، روز شنبه کره شمالی با بی اساس خواندن این اتهامات خواستار انجام تحقیقات مشترک با آمریکا در این زمینه شد.

هکرها با حمله به شرکت تلویزیونی سونی و سرقت ایمیل ها و اطلاعات این شرکت تهدید کردند که در صورت نمایش این فیلم حملاتی را علیه سالن های نمایش دهنده به اجرا خواهند گذاشت. در پی این تهدیدات شرکت سونی تصمیم به لغو اکران فیلم کمدی «مصاحبه» گرفت که انتقاد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت که لغو نمایش فیلم را اقدامی اشتباه دانسته است.

پائولو کوئیلو نویسنده مشهور برزیلی در این ارتباط گفته است: «بسادگی نمی توان پذیرفت افرادی که ذهن هایی بسته و یا برنامه سیاسی خاصی دارند به شما دیکته کنند که چه چیزهایی بخوانید یا تماشا کنید.»

فیلم کمدی «مصاحبه»، داستان دو مامور سازمان «سیا» را روایت می کند که به بهانه گفتگو با کیم جونگ اون به پیونگ یانگ می روند تا رهبر کره شمالی را به قتل برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیرعامل سونی: از نمایش فیلم «مصاحبه» عقب نشینی نکرده ایم

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند