Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

حمله هکرهای کره شمالی به سونی و لغو اکران فیلم مصاحبه

حمله هکرهای کره شمالی به سونی و لغو اکران فیلم مصاحبه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمله سایبری اخیر کره شمالی که در ارتباط با فیلم «مصاحبه» صورت گرفته، موفق ترین حمله سایبری این کشور تا به امروز قلمداد می شود. شرکت سینمایی سونی

آگهی

حمله سایبری اخیر کره شمالی که در ارتباط با فیلم «مصاحبه» صورت گرفته، موفق ترین حمله سایبری این کشور تا به امروز قلمداد می شود.

شرکت سینمایی سونی نمایش فیلم کمدی « مصاحبه» را برای حفظ امنیت تماشاگران لغو کرده است.

این هکرها که خود را «نگهبانان صلح» می خوانند، تهدید کرده بودند که سینماهای آمریکایی اکران کننده فیلم مصاحبه را که فیلمی درباره ترور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی توسط سیا است، هدف حمله قرار می دهند.

پیونگ یانگ بعنوان حامی حملاتی که توسط گروه هکرهای «نگهبانان صلح» انجام شده شناخته می شود و مقامات کاخ سفید تایید کرده اند که این حملات توسط کره شمالی انجام شده و این کشور را مسوول آن دانسته اند.

این حمله مرموز و پیچیده در 24 نوامبر، باعث به سرقت رفتن ایمیل ها و اطلاعات شرکت سونی شد. دولت کره شمالی دست داشتن در این حمله سایبری را انکار کرده اما آنرا «اقدامی مشروع» خوانده است. با این حال، تحقیقات مقامات آمریکایی گویای انست که یک دولت پشت این حمله سایبری است و اتهامات متوجه دفتر 121 واحد حملات سایبری پیونگ یانگ است.

سالهاست که کره شمالی سرمایه گذاری های گسترده ای برای ایجاد این مرکز کرده که توسط آژانس جاسوسی های نظامی اداره و بوسیله ماهرترین متخصصان انفورماتیک این کشور کمونیستی به اجرا در می آید.

جانگ سی یول، که از کره شمالی گریخته، یکی از دانش اموزان انفورماتیک این مرکز بوده است. او می گوید که هزار و هشتصد هکر در این مرکز کار می کنند و برخی از آنها در خارج از کشور تحت پوشش های مختلف فعالیت دارند.

او می گوید: «در کره شمالی، به آن «جنگ سری» می گویند. آنها می توانند بطور مخفی هر دشمنی را از پای در آورند. می توانند هر کسی را بکشند بدون اینکه کسی بفهمد چه کسی این کار را انجام داده است. انها شرکت هایی در خارج از کشور دارند که تجارت عادی دارند و مانند تاجران معمولی کار می کنند. بهمین خاطر ترسناکند.»

هدف آنها، حمله به زیرساخت های «دشمن» است. در مارس 2013 کره جنوبی با یک حمله گسترده به شبکه انفورماتیک بانک ها و شبکه های تلویزیونی روبرو شد که برای چندین روز همه چیز را فلج کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد