Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ایدا از لهستان بهترین فیلم اروپایی سال 2014

ایدا از لهستان بهترین فیلم اروپایی سال 2014
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم ایدا ساخته لهستان جایزه بهترین فیلم اروپایی را از آن خود کرد. این فیلم در بخش پایانی با فیلمهایی موفق اروپایی چون لویاتان از روسیه، خواب

آگهی

فیلم ایدا ساخته لهستان جایزه بهترین فیلم اروپایی را از آن خود کرد.

این فیلم در بخش پایانی با فیلمهایی موفق اروپایی چون لویاتان از روسیه، خواب زمستانی از ترکیه و دارنده نخل طلای فستیوال کن امسال رقابت می کرد و موفق شد عنوان بهترین فیلم اروپایی در سال 2014 را از آن خود کند.

ایدا ساخته پاول پاولیکوفسکی، کارگردان لهستانی است. وی توانست با این فیلم 5 جایزه معتبر رقابت بهترین فیلم اروپایی را از آن خود کند.

پاول پاولیکوفسکی می گوید: “خوشحالم. 5 جایزه بردیم، اتفاق بزرگی است و انتظار آن را نداشتم. فیلمی جسورانه است و سیاه و سفید فیلمبرداری شده است، در ضمن بازیگران فیلم آنچنان که باید و شاید در خارج از لهستان شناخته شده نیستند. خوب به طبع بسیار هیجان انگیز است وقتی به نظرتان فیلم خاصی نساخته اید و بعد استقبال خوبی از آن می شود.”

ایدا داستان زنی است که آرزو دارد تارک دنیا و راهب شود و پیش از این کار می خواهد با تمامی اعضای خانواده و دوستان و آشنایانش خداحافظی کند. این فیلم یکی از بختهای اصلی کسب جایزه اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی نیز خواهد بود.

ماریون کوتیارد، بازیگر زن فرانسوی و تیموتی اسپال برای فیلم آقای ترنر جایزه بهترین بازیگر زن و مرد اروپایی را دریافت کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معرفی فیلمهای نامزد در جوایز فیلم اروپایی

در پی حملات هوایی روسیه به غرب اوکراین جنگنده‌های لهستان در حالت آماده‌باش قرار گرفتند

فن‌ در لاین: از طرح سپر دفاع هوایی اتحادیه اروپا حمایت می‌کنم