تعلیق فعالیت موسسه تاکسیرانی اوبر در دهلی پس از تجاوز راننده آن به یک مسافر زن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تعلیق فعالیت موسسه تاکسیرانی اوبر در دهلی پس از تجاوز راننده آن به یک مسافر زن

پس از انتشار خبر تجاوز راننده موسسه تاکسیرانی اوبر به یک مسافر زن در دهلی نو، فعالیت این موسسه در پایتخت هند به حالت تعلیق در آمد.

به گفته پلیس هند، راننده مظنون سه سال پیش به اتهام تجاوز دستگیر و زندانی شده بود. استخدام فردی با چنین سوءپیشینه ای اعتبار این موسسه جنجال برانگیز آمریکایی را زیر سوال برده است.

انتشار این خبر دو سال پس از تجاوز گروهی به یک دختر دانشجو در پایتخت هند، بار دیگر موجی از خشم و انزجار را در این کشور برانگیخت.

در همین ارتباط روز دوشنبه دهها تن از هواداران حزب مخالف، با تجمع در برابر دادگاهی در دهلی با انتقاد از نخست وزیر هند خواستار تامین امنیت زنان این کشور شدند.
به باور آنها نخست وزیر به اندازه کافی به موضوع امنیت زنان توجه نداشته است.

فعالان و مدافعان حقوق زنان نیز در اعتراض به سیستم قضایی هند در مجازات متجاوزین جنسی در برابر دفتر پلیس دهلی نو تجمع کردند.

یکی از حاضران در این تجمع گفت: «این حادثه مرا نگران می کند وقتی با دوستانم می خواهم شبها بیرون بروم و از نظر روحی، روانی و ذهنی آزار دهنده است. آزار جنسی زیادی را در حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس شاهدیم. هیچ جا حتی وقتی در خیابان راه می روید هم امنیت ندارید.»

انتقاد از موسسه تاکسیرانی اوبر در حالی اوج گرفته است که این شرکت فعال در ۲۰۰ شهر و ۴۵ کشور، با استخدام رانندگان جوان و تاکید بر تامین امنیت مسافران، در تلاش بود تا دامنه فعالیت خود را در شهرهای بزرگ هند توسعه دهد.