سرمای شدید و بارش باران منجمد در شرق اروپا

سرمای شدید و بارش باران منجمد در شرق اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرمای شدید و بارش باران منجمد در شرق اروپا طی روزهای گذشته باعث بروز مشکلاتی در حمل و نقل و خطوط انتقال برق شده است. بر اثر سرمای شدید در صربستان

آگهی

سرمای شدید و بارش باران منجمد در شرق اروپا طی روزهای گذشته باعث بروز مشکلاتی در حمل و نقل و خطوط انتقال برق شده است.

بر اثر سرمای شدید در صربستان جریان الکتریسیته در شهر میدانپیک از سه روز پیش قطع و زیرساخت های این شهر از کار افتاده اند. شرکت برق ای ام اس می گوید کارشناسان برای حل این مشکل تمام تلاش خود را کرده اند اما هنوز راهی نیافته اند.

در اتریش نیز بر اثر سرما و بوران شدید بسیاری از جاده ها مسدود و مدارس نیز تعطیل شده اند. بسیاری از مردم در خانه ها مانده اند، برق ساختمان های زیادی قطع و ارتباطات از طریق تلفن های همراه نیز مختل شده است.

فرانز رسپرگر، از آتش نشانی اتریش می گوید: «گزارش های دریافتی حاکی از آن است که بعضی درختان به دلیل سنگینی ناشی از توده های باران منجمد می شکنند و بر زمین می افتند.»

در جمهوری چک صدها قطار برقی به علت یخ زدگی کابلها از کار افتاده اند. بر اثر سرما، حمل و نقل ریلی شهری در پراگ نیز فلج شده و هفت خط آهن شهر از مجموع ۲۲ خط از کار افتاده است. هزاران مسافر نیز از راه ماندند و بسیاری در ایستگاه های قطار شب را به روز رساندند.

باران منجمد در شمال غرب بلغارستان هم برق بیش از ۱۲ هزار خانه را قطع کرد.

باران منجمد زمانی می بارد که برف ریزه ها در لایه های گرمتر زیرین ابرها ذوب شده و در دمای زیر صفر درجه در نزدیکی سطح زمین منجمد شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرید فرانسوی‌های مرزنشین از آلمان برای مقابله با تورم؛ «نمی‌شود تمام ماه پاستا خورد»

جایزه ۲۴۰ میلیون یورویی؛ رکورد بخت‌ آزمایی «یورومیلیونز» شکسته شد

رواج اجاره‌نشینی در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا؛ چند درصد خانوارهای اروپایی صاحبخانه‌اند؟