Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخستین قهرمانی یک سکاندار اسپانیایی در «مسیر عرق نیشکر»

نخستین قهرمانی یک سکاندار اسپانیایی در «مسیر عرق نیشکر»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ادامه رقابت های قایقرانی«مسیر عرق نیشکر» الکس پیا از اسپانیا، در ماده کلاس ۴۰ به قهرمانی رسید. این نخستین بار است که یک اسپانیایی، چنین افتخاری را کسب می کند.

او پس از رسیدن به خط پایان گفت: «واقعا از این که اینجا هستم خوشحالم. از این که در این لحظات فراموش نشدنی با من هستید از شما تشکر می کنم. رقابتی رویایی بود.»

رمی پلتیه، گزارش می دهد: «به منطقه بالادست در مجمع الجزایر سَنت (مقدس) در گوادلوپ، خوش آمدید. بالادست و پایین دست که حدود ۱۳ کیلومتر با هم فاصله دارند، منطقه ای به مساحت تقریبی۱۵ کیلومتر مربع را تشکیل می دهند که حدود ۳۰۰۰ نفر سکنه دارد. از سال ۱۹۹۷، جزایرسَنت از جمله زیباترین سواحل جهان و هم مرتبه با پلاژهای الونگ ویتنام و ریوی برزیل به شمار می روند. این منطقه همچنین صحنه جنگ های دریایی پرشماری میان فرانسه و انگلستان بوده است. اما حالا، مرکز ورزش ها و فعالیت های دریانوردی است.»

فیلیپ پُتی، مدیر یکی از مراکز قایقرانی است او می گوید: «جزایر سَنت سواحل فوق العاده ای دارند. گردشگران همیشه به اینجا می آیند و کار هم همیشه برای ما هست. وقتی به اینجا آمدم، یک تکه زمین گرفتم و یک کارگاه قایق بادبانی تاسیس کردم. اولش فقط برای ۴-۵ سال بود، ولی حالا بیست سال است که این جا مانده ام.»

آلن فوی، مدیر یک کارگاه قایق سازی هم می گوید: «از آنجایی که قایق های ماهیگیری زیادی این جا هست، دریانوردی هم همیشه رونق دارد. چون هم ساخت و ساز هست وهم تعمیر. دریانوردی همواره توسعه می یابد. این همان چیزی است که باید در آن پیشرفت کنیم، چون به آن نیاز داریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«ایربی‌ان‌بی» متعهد به مقابله با روسپی‌گری در طول بازی‌های المپیک پاریس شد

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

رکوردشکی‌های تیم ملی فوتبال فرانسه در شب هت‌تریک امباپه؛ خروس‌ها جبل‌الطارق را گلباران کردند