شیوع تب عکس «سِلفی» در مراسم حج

شیوع تب عکس «سِلفی» در مراسم حج
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باب شدن عکس هایی که مردم با تلفن همراه از خودشان می اندازند (سلفی)، چهره شبکه های اجتماعی را تغییر داده است. در سال اخیر تب سلفی با عکس دست جمعی ستارگان سینما در مراسم اسکار، عکس های ورزشکاران معروف و حتی فضانوردان بالا گرفته است.

آگهی

اکنون دامنه این پدیده تا شهر مکه و به مراسم حج رسیده است. مسلمانان که برای زیارت خانه کعبه به عربستان سعودی می روند، در انداختن عکس سلفی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند.

این عکس ها که گهگاه خانه کعبه را نیز در پس زمینه دارد، مخالفت مقامات مذهبی عرب را برانگیخته است. شیخ عاصم الحکیم این اقدامات را خلاف خواسته پیامبر اسلام دانسته است.

شیخ عاصم الحکیم به خبرگزاری عربنیوز گفت: «در اسلام عکاسی بدون دلیل موجه همواره میان علما بحث برانگیز بوده است. با این حال، برغم اختلاف نظرهای موجود، وقتی پای حج و معانی پشت آن به میان بیاید بعید به نظر می رسد مخالفتی در کار باشد. حج بر پایه خلوص و پیرو سنت انجام می گیرد. پیامبر (ص) در راه حج فرمودند: “خداوندا! از تو زیارتی عاری از خودستایی و ریا خواستارم.” گرفتن این سلفی ها و ویدیوها برخلاف میل پیغمبر است.»==
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعودی‌ها روز ملی خود را با ستاره‌های فوتبال جهان در لباس‌های سنتی تبلیغ کردند

شکایت حقوقی علیه توئیتر به اتهام کمک به مقام‌های عربستان در نقض حقوق بشر

دیده‌بان حقوق بشر: مرزبانان عربستان در مرز یمن مهاجران را قتل‌عام می‌کنند