Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روایت افول شهر دیترویت

روایت افول شهر دیترویت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شهر دیترویت درایالت میشیگان آمریکا روز ۲۸ تیرماه اعلام ورشکستگی کرد. دیترویت قلب صنعت خودروسازی ایالت متحده آمریکا، طی ۶۰ سال، بدهی ای معادل ۱۸.۵ میلیارد دلار برای خود انباشته است.

بیش از ۸۰ هزار ساختمان متروکه در این شهر وجود دارد و جمعیت این شهر که در دهه ۶۰ میلادی به بیش از دو میلیون می رسید، اکنون تنها ۷۰۰ هزار نفر است.

دیترویت، شهر صنعتی که مقر کمپانی های خودروسازی نظیر فورد، جنرال موتورز، و کرایسلر بوده، امروز به شهر ارواح تبدیل شده است.

عکاسان، سینماگران و نویسندگان، برای حفظ روح دیترویت طی سال ها در خیابان های شهر قدم زده اند تا با ثبت تصاویر و نوشته هایشان، داستان سقوط شهری را که روزی چشم و چراغ صنعت آمریکا بود روایت کنند.

چندین وب سایت و بلاگ، آمار دقیق و به روز مکان های متروکه دیترویت را ارائه می دهند.

سایت دیترویت اوربکس با ارائه عکس، یکی از این سایتهاست. (اوربکس از ترکیب کلمات کاوش در شهر به زبان انگلیسی یعنی urban exploration ساخته شده است که به معنیِ کاوش در مکان های متروکه یا دور از دسترس شهرهاست.) در بلاگ این سایت پیشنهاد می شود که بیننده از این هم فراتر برود و به شهر سفر کند تا دیترویت دیگری را کشف کند. با هر کلیک شهری را کشف می کنید که ویران شده است. detroiturbex.com

دیترویت امروز شهری است که سالن های نمایش سال های دهه بیست آن به پارکینگ تبدیل شد یا مثل تئاتر مخروبه هایلند در خیابان “وودوارد” به حال خود رها شده است.

در سایت دیترویت اوربکس تصاویر کلیسای سنت آنژ را که در سال ۱۹۲۴ میلادی بنا و از سال ۲۰۰۶ میلادی به دلیل مشکلات مالی تخلیه شده است، نیز دیده می شود.

  • Eastown Theater, Detroit. 2009

detroiturbex.com

  • August 2010

detroiturbex.com

  • November 2010

detroiturbex.com

تصاویر کارخانه خودروسازی موفق در اوایل قرن بیست در این سایت، گواه دیگری از افول دیترویت طی زمان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است