Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جانشین آلکس فرگوسن چه خواهد کرد؟

جانشین آلکس فرگوسن چه خواهد کرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سر آلکس فرگوسن، پس از ۲۶ سال سرمربیگری در منچستریونایتد جای خود را به دیوید مویز می دهد. سرمربی این فصل اورتون، با تکیه بر جایگاه یکی از موفق ترین مربیان تاریخ فوتبال جهان، وظیفه بسیار سنگینی را به عهده خواهد داشت. از «جو آلن»، کارشناس بخش ورزش یورونیوز، پرسیدیم از دیوید مویز چه انتظاری می توان داشت؟

جو آلن: بی تردید، رهبری یکی از بهترین باشگاه های فوتبال جهان برای هر مربی چالش بزرگ است. اما فکر می کنم دیوید مویز از عهده این کار به خوبی بر خواهد آمد، به ویژه که فرهنگ فوتبال به روش آلکس فرگوسن در این باشگاه، همواره او را همراهی و یاری خواهد کرد. منظورم آن روحیه و شور و حالی است که در این چند سال نقطه قوت منچستریونایتد بوده و موجب ترس و وحشت حریفان شده است. روحیه ای که بر اساس آن، حتی اگر ۲ بر صفر عقب هستید و ۵ دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده، کوتاه نخواهی آمد و تا لحظه آخر به مبارزه ادامه خواهی داد. بازیکنان منچستریونایتد سال ها است که در این فرهنگ غوطه خورده اند و آب دیده شده اند. در نتیجه فکر می کنم دوید مویز می تواند، به لطف زحمات آلکس فرگوسن، از این روحیه و فرهنگ فوتبالی کم نظیر بهره جوید.

یورونیوز: با همه این حرف ها به نظر شما خیلی عجیب نبود که بلافاصله باشگاه قراردادی شش ساله با او امضا کرد؟ آن هم به مبلغ هنگفت ۳۵ میلیون یورو!

جو آلن: این بدان معنی است که باشگاه کاملا به قابلیت های مویز باور دارد. درست است که کمی عجیب به نظر می رسد اما نباید فراموش کرد که او در کلاس های درس تخصصی مربیگری اتحادیه فوتبال اسکاتلند، شاگرد فرگوسن بوده است. فرگوسن او را به خوبی می شناسد و سال ها روند رشد کاری او را از نزدیک دنبال کرده است. حتی دو سال پیش، شایعاتی مبنی بر احتمال به خدمت گرفتن او به عنوان کمک مربی فرگوسن در منچستریونایتد مطرح شده بود، هرچند سرانجام استیو مک کلارن به این سمت نهاده شد. به هر حال بسیاری از پیشکسوتان، علاقه مندان و بازیکنان منچستریونایتد می دانستند که احتمال حضور مویز، پس از کناره گیری فرگوسن، بسیار بالا است. خیلی ها او را جانشین مناسبی می دانستند.

یورونیوز: درست است. البته بی تردید در ماه های پیش رو او از سوی بازیکنان و علاقه مندان به باشگاه، فشارهای زیادی را متحمل خواهد شد. آخر جانشین فرگوسن شدن خیلی ها هم ساده نیست.

جو آلن: حق با شما است، اما نباید فراموش کرد که فرگوسن الدترافورد را ترک نمی کنم بلکه به طبقه بالا یعنی به بخش مدیریت منتقل خواهد شد. فرگوسن به خوبی با ساختار کاری این باشگاه آشنا است، روحیه و اخلاقیات تک تک اعضای منچستریونایتد را می شناسد. فکر می کنم او می تواند حامی بسیار خوبی برای مویز باشد. او احترام ویژه ای برای مویز قائل است. در نتیجه فکر نمی کنم که شرایط خیلی هم برای مویز سخت باشد؛ آنها یک دیگر را به خوبی می شناسند و مویز قطعا از پیشنهادات و راهنمایی های فرگوسن سود خواهد جست. شکی نیست که او شخصیت و اخلاقیات گاها پرجوش و خروش فرگوسن را ندارد اما مربی باهوشی است. در ارتباط با ستارگان مطرح باشگاه هم باید بگویم که مویز شخصیت بسیار قوی دارد و انسان زیرک و باهوشی است. او به خوبی می داند که هیچگاه نمی تواند جایگاه آلکس فرگوسن را بدست آورد. فکر می کنم او سعی خواهد کرد با استفاده از آموزه های فرگوسن، راه او را ادامه دهد.

یورونیوز: جو آلن، سپاسگزارم. با توجه به این حرف ها، هرچند این روزها همه جا صحبت از فوتبال آلمان است، اما به نظر می رسد فصل آینده شاهد رخدادهای جالبی در الدترافورد نیز خواهیم بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منچستری‌ها بدون سرالکس، روز خوش ندارند؛ چرا یونایتد نتیجه نمی‌گیرد؟

سرقت ۵۰۰ هزار یورویی از منزل ستاره منچستر ‌‌سیتی

لیگ قهرمانان اروپا؛ مورینیو و شیاطین سرخ بدنبال خروج از بحران