Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مدرسه های شناور

مدرسه های شناور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
  • بنگلادش: مدارس شناور *

بنگلادش یکی از متراکم ترین کشورهای جهان است. بسیاری از مردم با کمتر از دو دلار در روز زندگی می کنند. آموزش همچنان یک رویا برای بسیاری از کودکان به ویژه دختران است. ترک تحصیل در مدارس ابتدایی به حدود ۴۵ درصد می رسد، هرچند که آمار ثبت نام بیش از ۹۰ درصد است.

یکی از دلایل اصلی ترک تحصیل کودکان، سیل های موسمی است که باعث قطع ارتباط هزاران روستا با یکدیگر می شود. برای مبارزه با این مشکل، سازمان غیر دولتی “شیدُلای” ایدۀ بزرگی ارائه داده و از قایق هایی به عنوان مدرسه استفاده می کند.

http://www.shidhulai.org/

  • دانمارک: دریانوردی برای بازگشت به جامعه *

چهار نوجوان و دو بزرگسال، با یک قایق بادبانی کانال کیل را به مقصد سواحل دانمارک ترک می کند. این شش ملوان، تمام وظایف را با کمک هم انجام خواهند داد و این سفر ۲۶ روزه را با یکدیگر می گذرانند. این احتمالاً فرصت خوبی برای آنها است تا روال زندگی خود را تغییر دهند.

قبل از آغاز ماجرا، نواجوانان باید یک دورۀ آزمایشی را پشت سر بگذرانند. تنها ۴۰ درصد از آنها قبول می شوند. آنها می دانند که سفر طولانی در انتظار دارند و باید خود را با گروه وفق دهند. دولت بلژیک، به کمک این طرح، نوجوانان خلافکار را به همراه مددکاران اجتماعی راهی سفر دریایی می کند تا نظم و انضباط را از طریق قوانین حاکم بر قایق یاد بگیرند. کار گروهی و روابط با یکدیگر، به این جوانان یاد می دهد تا مشکلات خود را عنوان کرده و هویت خود را بازسازی کنند.

http://www.aidealajeunesse.cfwb.be/fileadmin/sites/ajss/dossiers/report13/cadre.htm

  • هند: کشتی صلح *

“کشتی صلح” راهی یک ماموریت جدید است و به سمت کوچی در جنوب هند حرکت می کند. برخی از مسافران این کشتی، مسافرانی بسیار ویژه هستند. آنها را “هیباکوشا” می خوانند، و بازماندگان بمباران های اتمی هیروشیما وناکازاکی هستند.

این برنامه در سال ۱۹۸۳ میلادی از سوی یک سازمان غیر دولتی ژاپنی راه اندازی شد و هدف آن رساند پیام صلح دوستی به سراسر جهان است و از آغاز این طرح تاکنون، “کشتی صلح” بیش از ۷۵ سفر بین المللی به ۴۵ کشور جهان انجام داده است.

“http://www.peaceboat.org/english/؟menu=46”:http://www.peaceboat.org/english/؟menu=46

هم‌رسانی این مطلبنظرها