طعمی از دُبی؛ راز مزه سوپ ژاپنی رَمِن

Access to the comments نظرها
نگارش از Sarah Hedley Hymers
طعمی از دُبی؛ راز مزه سوپ ژاپنی رَمِن
Copyright  euronews

رستوران کینویا در دُبی از دل یک آشپزخانهٔ غذای بیرون‌بر به نام «داستان غذا» سر برآورد. نِها میشرا، بنیاگزار این رستوران، حدود سه سال در خانه کار می‌کرد تا وقتی دیگر آشپزخانه منزلش جوابگوی سفارشات نبود، بنابراین رستوران کینویا را در مجموعه دوستانهٔ گرینز افتتاح کرد و سوپ رَمِن او امروز بیش از همیشه مشتری دارد.

در این برنامه مزه، نگاهی به آشپزخانه نها میشرا می‌اندازیم و می‌بینیم که او چطور سوپ یا خوراک رَمِن معروفش را درست می‌کند؛ شویو رمن، یکی از چهار نوع سوپ رمن رستوران کینویاست.

نها که پیشترها ۱۵ سال تهیه‌کنندگی رسانه‌ها را بر عهده داشته، دربارهٔ انگیزه‌اش برای کار می‌گوید: «من عاشق درست‌کردن و خوردن سوپ رمن بودم. و خیلی این کار را دوست داشتم. بنابراین تصمیمم ناخودآگاه بود. بیشتر پیش آمد تا اینکه خودخواسته باشد.»

نها معتقد است که حرفه‌ قبلی‌اش کمک بسیاری در راه‌انداختن رستوران به او کرده چون این کار به‌نوعی مدیریت یک پروژه بوده است.

این سرآشپز توضیح می‌دهد که یک راه اطمینان از کیفیت سوپ رمن خوب آن است که ببینیم تخم‌مرغ آن چطور تهیه شده، چون زرده تخم‌مرغ باید زرد و نیمه‌عسلی باشد،‌ و می‌افزاید که اولین چیز یک سوپ رمن، یعنی پایه و اساس آن، آبِ گوشت است که حاصل پخت آهسته گوشت گوساله یا مرغ در آب است.

آشپزخانه قبلی‌ نها به نام «داستان غذا»، طی سه سال حدود ۷ هزار کاسه سوپ فروخته است و حالا مشتری‌های رستوران کینویا روز به روز بیشتر می‌شوند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید