برنامه دبی برای آینده‌ای پایدار در حوزه تولید مواد غذایی

برنامه دبی برای آینده‌ای پایدار در حوزه تولید مواد غذایی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

پرورش ماهی در جبل علی از صنعت آبزی پروری منطقه پشتیبانی می کند تا وابستگی به ماهی‌های وارداتی را کاهش دهد. در نزدیکی همین منطقه مزارعی در «حی القوز» به روش هیدروپونیک با آفت کش صفر و ۹۰ درصد آب کمتر نسبت به روش سنتی راه اندازی شده است.

امارات متحده عربی در حال حاضر تقریبا ۸۷ درصد کل مواد غذایی مورد نیاز خود را وارد می کند اما آبزی پروی و کشاورزی به روش هیدروپونیک می تواند به یک آینده پایدارتر در این کشور کمک کند، سیاستی که در عین حال می تواند به تولید غذاهای تازه با طعم بهتر در این کشور منجر شود.

تاب آوری یا پایداری مشخصه صنعت رستوران داری است و دبی به دنبال مزارغ محلی برای آینده‌ای امن تر است. آتلانتیس د پالم، یکی از هتل های متعهد به ارائه مواد تهیه شده از منابع محلی در رستوران خود است.

در این برنامه با سر‌آشپز ریموند وونگ به خرید مواد لازم برای درست کردن غذای کارپاچیوی سالمون می رویم.

پرورش ماهی در جبل علی یک مرکز پرورش دریایی است که از صنعت آبزی پروری منطقه پشتیبانی می کند تا وابستگی به ماهی‌های وارداتی را کاهش دهد. مکان مناسبی برای خرید سالمون. در نزدیکی همین منطقه مزارع اواسیس گرین و اونز در «حی القوز» به روش هیدروپونیک با آفت کش صفر و ۹۰ درصد آب کمتر نسبت به روش سنتی راه اندازی شده است که هتل سبزیجات تازه خود را از این دو منبع تامین می کند.

به گفته سر‌آشپز ریموند وونگ، هدف این است که پنج محصول مختلف محلی داشته باشیم و سپس آنها را در ۲۳ رستوران در آتلانتیس د پالم در پایان سال جاری استفاده کنیم.

ریموند مراحل آماده کردن کاراپاچیوی سالمون توضیح می دهد: «پوست ماهی را می کنیم. دستم را روی آن می کشم که استخوانی جا نمانده باشد. چاقوی تیزی بر می داریم و زیر آن می کشیم تا پوست جدا شود. اینجا کمی چغندر، مقداری نمک و شکر داریم. ما قصد داریم آنها را ترکیب کنیم و تبدیل به پوره کنیم و سپس کمی آب سیب به آن اضافه می کنیم تا کمی طعم بیشتری به آن اضافه کنیم. کمی طعم های خاکی به آن اضافه می کنیم و حالا همه چیز آماده مزه دار کردن ماهی است. برای داشتن نتیجه خوب، ماهی را ۲۴ ساعت در این سس می خوابانیم.»

ریموند توضیح می دهد که در مرحله بعد با آب خیار شروع می کنیم. چند تا خیار تازه محلی داریم. مقداری سیر، زنجبیل، آب لیمو و مقداری آب سیب داریم که قرار است بافت اصلی کارپاچیو باشد که کمی مزه ترش به غذا می دهد. از آنجا که ماهی بطور طبیعی و بویژه سالمون خیلی خامه‌ای و چرب است، این مزه ترشی باعث می شود که مزه ماهی متعادل شود. کمی تست می کنم که مطمئن شوم که همه چیز خوب است.»

در مرحله آخر می رویم سرغ ماهی تا آنرا به قطعات کوچک تبدیل کنیم و بعد در بشقاب تزیینش می کنیم. برای تهیه یک بشقاب زیبا کارپاچیو، سرآشپز ریموند، آب خیار و سبزیجات خرد شده از جمله برگ‌های واسابی که از مزارع محلی آمده است را اضافه می کند و بشقاب غذا را با گل‌های خوراکی و نان ترد شده عربی تزیین می کند.

مطالب مرتبط