ساندویچ واگیو؛ استیک ژاپنی در دوران قرنطینه

ساندویچ واگیو؛ استیک ژاپنی در دوران قرنطینه
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai Tourism
نگارش از Evan Bourke  & یورونیوز فارسی

سرآشپز ریف می‌گوید این غذا برای دوران قرنطینه عالی است،‌ چون طبخش ساده و راحت است، و نیازی به آماده کردن سبزیجات هم ندارد.

این برنامهٔ مزّهٔ یورونیوز به کشف طعم غذای خاص سرآشپز ریف در رستوران ژاپنی کوشیاکی در دُبی می‌پردازد.

در این روزها که جهان در حال مقابله با ویروس کروناست و مردم خانه‌نشین شده‌اند، آشپزی هم در میان مردم خانه‌نشین معنای دوباره‌ای پیدا کرده است.

ریف اُتمان، سرآشپز ژاپنی یک ساندویچ استیک با گوشت گوسالهٔ ژاپنی یا واگیو درست می‌کند که آنرا مخففا «واگیو ساندو» می‌نامند. .

ریف می‌گوید این غذا برای قرنطینه عالی است،‌ چون طبخش ساده و راحت است، و نیازی به آماده کردن سبزیجات هم ندارد. می‌توانید طرز تهیهٔ این غذای خوشمزه و سریع را در بخش مزّهٔ وبسایت یورونیوز ببینید

ریفت اُتمان که یک سرآشپز حرفه‌ای است این نکته را جالب می‌داند که بسیاری‌ از مردم در دوران خانه‌نشینی به یادگیری آشپزی رو آورده‌اند و حالا یک پا آشپز شده‌‌اند.

ریف در پاسخ این پرسش که تأثیر قرنطینه بر کارش چه بوده است، می‌گوید:‌ «اگر بگویم خوب بوده دروغ است، چون اولش کسادی زیادی داشتیم ولی اخیرا خیلی بهتر شده است.»

ریف می‌افزاید که قرنطینه‌ اخیر باعث شده کارِ غذاهای بیرون‌بر خیلی رشد کند، امری که به ‌داد صنعت رستورا‌ن‌داری رسیده است.

مطالب مرتبط