سِویچه کلاسیک پرویی با سرآشپز ریچارد سندووال در رستورانش در دبی

سِویچه کلاسیک پرویی با سرآشپز ریچارد سندووال در رستورانش در دبی
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

ریچارد سندووال، سرآشپز و رستوران‌دار مکزیکی  رستورانهایی در سراسر جهان دارد از جمله رستوران «تورو تورو« در هتل گراسونور هاوس دبی و در این برنامه او غذای سویچه را برای بینندگان یورونیوز درست می کند. 

رستوران «تورو تورو» در دبی که غذاهایی به سبک آشپزی آمریکای لاتین به مشتریان عرضه می‌کند تنها یکی از ۴۵ رستوران سرآشپز سندووال در سراسر جهان است.

ریچارد  در این برنامه سِویچه پرویی را به ما معرفی می کند که معمولا از سس «لچ د تیگر» بعنوان سس پایه در آن استفاده می شود. 

مواد اولیه سویچه پرویی شامل: فلفل دلمه ای خرد شده، پیاز و گشنیز، مکعب های ماهی سفید، سیب زمینی شیرین که در آب ‍پرتقال و لیمو ‍پخته شده با کمی چاشنی شکرو دارچین. 

برای درست کردن سس «لچ د تیگر» اول کرفس را ریزریز می کنیم و در مخلوط کن می ریزیم و بعد زنجبیل اضافه می کنیم. بعر کمی سیر، پیاز و ‍پیاز قرمز اضافه می کنیم.

در مرحله بعد ماهی های تازه را اضافه می کنیم. معمولا وقتی این کار را می کنید، باید بدانید که می توانید از ماهی های گران قیمت تر هم برای سِویچه استفاده کنید. در اینجا فقط شما به ماهی سفید احتیاج دارید بنابراین لازم نیست که ماهی ها ویژه سوشی را بکار ببرید.

بعد سس «آوو» را درست می کنیم. دو عدد آووکادو هاوس استفاده می کنیم که خیلی خامه ای است. ریچارد با طنز می گوید که آووکادوهای مکزیک بهترین هستند. بعد کمی کشنیز تازه اضافه می کنم و کمی آب لیمو به سرانوی مان اضافه می کنم. دانه‌هایش را در می آورد که خیلی تند نشود. کمی نمک اضافه می کنمو بعد آنها را با مخلوط کن دستی هم می زنیم و بعد به مرحله ماهی ها می رسیم.

و بعد «لچ د تیگر» را نهایی می کنیم. ماهی ها را بر م داریم، کمی چیلی اضافه می کنیم. و بعد پیاز را اضافه می کنیم. و بعد کمی گشنیز تازه  و بعد کمی سیب زمینی شیرین اضافه می کنم و بعد نوبت کانچا می رسد.

کانچا نوعی ذرت پرویی است. آبش گرفته شده که واقعا بافت خیلی خیلی خوبی به غذا می دهد. ما آنرا از پرو وارد می کنیم. یعنی در مکزیک وجود ندارد.

با اضافه کردن کمی نمک، غذایمان آماده مزه کردن است.