زندگی لوکس در دوبی؛ قایق‌های تفریحی، هتل‌ها گران‌قیمت و غذاهای ویژه

زندگی لوکس در دوبی؛ قایق‌های تفریحی، هتل‌ها گران‌قیمت و غذاهای ویژه
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

دبی با آسمانخراش‌های پیراسته، خودروهای لوکس و حضور ستارههای مشهور، خانه تجمل و زندگی لوکس است. چه توانایی بهره بردن از آن را داشته باشید و یا صرفا بخواهید نظاره‌گر تجمل باشید، دبی بعنوان مقصدی برای کالاها و خدمات لوکس شناخته می شود.

افراد مشهور با جت شخصی، هلیکوپتر و حتی قایق‌های تفریحی سوپر لوکس به دبی می آیند. نخستین باشگاه قایق‌های تفریحی لوکس بولگاری، پذیرای ۴۶ قایق لوکس است و قایق آداستارا که ۸.۵ میلیون یورو قیمت دارد در اینجا پهلو گرفته است.

آناستازیا کاچول‌کاوسکا، مدیر توسعه تجاری قایق‌های لوکس تفریحی است. او درباره ویژگی‌های این قایق می گوید: «این قایق فضای فوق العاده ای برای مهمانان دارد با یک سالن اصلی و یک اتاق ناهار خوری. سه کابین می تواند ۹ مهمان و ۶ خدمه را در خود جای دهد. این قایق توسط شرکت «مک‌کانهی» که متخصص قایق های تفریحی است ساخته شده است. اینجا اتاق نشیمن و اینجا غذاخوری با طراحی زیباست.»

از آناستازیا می پرسم که آیا صحت دارد که این قایق می تواند دوبار اقیانوس اطلس را طی کند بدون اینکه نیاز به سوخت گیری داشته باشد؟

آناستازیا کاچول‌کاوسکا می گوید: «بله، این قایق می تواند از اینجا در دبی تا جزایر کارائیب را با یک مخزن سوخت طی کند.»

او می افزاید: «در این قایق شما می توانید از شام خانوادگی و تماشای فیلم در شب‌ها لذت ببرید و روزها، اینجا زمین بازی شماست که می تواند روی عرشه استراحت کنید یا داخل آب بپرید و از پدل بورد، کایاک و غواصی کم عمق برای کشف محیط اطراف بهره بگیرید.»

از عرشه «آداستارا» به عرشه زیبای برج العرب می رویم. یک استخر آب شیرین با یک بار مخصوص در داخل استخر و یک استخر منحنی شکل بیکران از آب شور که سرانجام به خلیج فارس منتهی می شود.

حتی شن و ماسه اینجا هم کمی ویژه است. این شن ها را به دلیل اندازه و وزن‌شان انتخاب و به اینجا آورده‌اند، بنابراین این شن ها به کرم ضد‌آفتابی که مهمانان به بدنشان زده‌آند نمی چسبد.اینجا راحتی حرف اول را می زند.۳۲ کلبه لوکس با تهویه مطبوع اینجا هست که بزرگترینش سالن، بالکن اختصاصی و حمام دارد.

یکی دیگر از چشم‌اندازهای فوق‌العاده، آتلانتیس پالم در جزیر نخل جمیراست که پذیرای ستاره‌های مشهور جهان است. مجلل‌ترین مجموعه سوئیت رویال بریج است. طبقات با آسانسور خصوصی قابل دسترس است و طاق نمادین هتل را پوشش می دهد. یک سالن بزرگ و اتاق ناهارخوری دارد و اتاق خواب اصلی دارای سینک دستشویی دوقلو و امکانات رفاهی ساخته شده با طلای ۲۲ عیار است. این سوئیت حتی یک اتاق بیلیارد هم دارد.

دانیل وورسلی، مدیر اجرایی این هتل درباره هزینه اقامت در این سوئیت می گوید: «فقط شبی ۲۰ هزار یورو. اگر شما مایلید و قادر به پرداخت، مایلیم از شما پذیرایی کنیم. ما در سالهای گذشته مهمانان خاصی داشتیم. ما مایک تایسون، کیم کارداشیان و همچنین برخی رئيس‌جمهور‌ها وافراد مشهور را داشتیم که به اینجا آمدند.»

یکی از رایج‌ترین درخواست‌های مهمانان با درآمد بالا از پیشخدمت‌هال هتل، گشت و گذار برای خرید است. «دبی‌مال» یکی از محبوب ترین مقصد‌های خرید لوکس در امارات متحده عربی است. نیکول مجدالانی که یک مسئول خرید شخصی است ما را به یک تور گشت و گذار خرید می برد.

نیکول در پاسخ به این سوال که یک مسئول خرید شخصی چه کار می کند؟‌ می گوید: «من در وقت مشتریانم صرف جویی می کند و چیزهای نادر که سخت پیدا می شود را شکار می کنم.»

او درباره ویژگی خرید در دبی می گوید: «اینجا در «مک‌کوئین» شما می توانید فروشگاه را به هتل‌تان ببرید. آنها خیاط برایتان می فرستند. می تواند همه چیز را شخصی کنید مانند کفش‌‌هایتان که مدل خاصی داشته باشند یا مهر خاصی روی آنها بزنید.»

خریدهای لوکس اشتهاآور هستند و دبی همان اندازه که برای شام‌‌های لوکس معروف است برای خرید هم شهرت دارد. رستوران مرئا Marea، رستورانی است در دبی که یک براتای سیسیلی سرو می کند که با یک ورقه طلای ۲۴ عیار تزیین شده است.

البته که همه چیز در دبی از طلا درست نشده اما اگر شما دنبال چیزهای خوب در زندگی هستند شما حتما آنها را اینجا پیدا می کنید.