حال‌وهوا و طعم غذاهای سنتی چین در رستوران «شانگهای می» دُبی

حال‌وهوا و طعم غذاهای سنتی چین در رستوران «شانگهای می» دُبی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai Tourism
نگارش از Evan Bourke  & یورونیوز فارسی

«ماهی کاد در این شیوه، نخست به مخلوطی از سس میزو، شکر و ساکی آغشته می‌شود و سپس آتش ذغال سبب می‌شود که مغز گوشت روی حرارت ملایم بپزد، و روی آن هم برشته شود.»

رستوران «شانگهای می»، حال‌وهوا و عطروطعم چین سالهای دور را برای گردشگران و علاقمندان طعم‌های تازه زنده می‌کند. این رستوران که به‌سبک آرت دکوی دهه‌های ۱۹۳۰ تزئين شده، در منطقهٔ تجاری دُبی قرار دارد و شخصیتهای نامدار را هم مجذوب خود کرده است.

در این برنامه مزه خواهیم دید که ماهی کاد برشتهٔ معروف این رستوران چطور تهیه می‌شود و می‌توان طرز پخت این غذا را در صفحهٔ «مزهٔ» وبسایت یورونیوز دید.

گوشت ماهی کاد در این شیوه، نخست به مخلوطی از سس میزو، شکر و ساکی آغشته می‌شود. آتش ذغال سبب می‌شود که گوشت روی حرارت ملایم و مغزپخت، و روی آن هم برشته شود. و سپس در یک برگ قرار میگیرد و با سس مخصوص و دانهٔ خردل تزئین می‌شود.

شین مک‌نیل، سرآشپز این رستوران دربارهٔ اینکه چطور غذاهای سنتی را با سلیقهٔ روز هماهنگ می‌کند می‌گوید: «خیلی مطالعه می‌کنم، کار آشپزهای دیگر را می‌بینم، به‌حرف بچه‌های آشپزخانه گوش می‌دهم، چه خانم‌ها چه آقایان، همه ایده‌های بسیار جذابی دارند.»

از آقای مک‌نیل می‌پرسیم که آیا وقت پخت‌وپز برای مشتری‌هایی نظیر خانوادهٔ سلطنتی، مشاهیر یا ستاره‌های ورزشی استرس دارد؟ و او می‌گوید: «ابدا. اگر دستورتهیهٔ خوبی داشته باشید که از آن پیروی ‌کنید باید کار برای همه یکسان باشد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط