آگهی

رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai

نبض تجارت؛ از روابط تجاری اسرائیل و امارات تا فضای انعطاف‌پذیر کار

نبض تجارت؛ از روابط تجاری اسرائیل و امارات تا فضای انعطاف‌پذیر کار
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai

در این برنامه نبض تجارت به دبی، کالیفرنیا و لندن رفته‌ایم تا آخرین تحولات اقتصادی را رصد کنیم.

از زمان عادی سازی روابط بین اسرائیل با امارات و بحرین، شرکت های این سه کشور در تلاش برای توسعه همکاری‌ها و بهره‌برداری از بازارهای جدید هستند. یکی از این شرکت‌ها، گروه چند رشته‌ای«الحبتور» است که من با رئیس و موسس آن دیدار کرده‌ام.

آگهی

گروه «الحبتور» مستقر در دبی یک شرکت چند میلیارد یورویی است که در بخش‌های مختلف فعالیت می کند، از خودرو تا هتل‌داری. بنیانگذار آن سریعا از عادی سازی روابط بین امارات و اسرائیل بهره برد و اعلام کرد که قصد دارد دفتری در اسرائیل باز کند. در ابتدا از او پرسیدیم که توافق آبراهام برای روابط تجاری بین امارات و اسرائیل به چه معناست؟

خالد الحبتور، رئیس و موسس گروه «الحبتور» در پاسخ می گوید: «من سالهاست که خواستار این هستم که ما باید با اسرائیل ارتباط برقرار کنیم و اسرائیل باید بطور عموم با اعراب و فلسطینی‌ها و دیگران ارتباط داشته باشد. این موضوع خیلی مهم است. همانطور که می دانید ما هیچ مرزی با آنها نداریم. من با یهودیان زیادی در سراسر جهان و اسرائیل ارتباط دارم و فکر می کنم که این روابط برای هر دو کشور مفید است. اکنون باید این مناسبات را ازمایش کرد تا ببینیم منفعت دو کشور در چیست. به نظر من روابط مثبت و خوبی بین دو کشور شکل خواهد گرفت. اسرائیل از نظر تکنولوژی بسیار پیشرفته است و ما قصد دارد در این زمینه با آنها همکاری کنیم.»

گروه «الحبتور» همچنین از همکاری با شرکت «موبالای» مستقر در اسرائیل خبر داده است که از شرکت‌های تابعه اینتل است و در حال توسعه خودروهای بدون راننده و نقشه برداری سه بعدی برای شهرهای هوشمند است.

آمنون شاشوآ، مدیر عامل شرکت «موبالای» می گوید: «گروه «الحبتور» ناوگانی از هزاران خودرو کرایه‌ای دارد و ما می خواهیم حداقل یکهزار خودرو را به دستگاههای کمک به راننده مجهز کنیم. علاوه بر این می خواهیم داده‌های مهمی نیز از محیط استخراج کنیم بدون آنکه حریم شخصی را نقض کنیم. این داده‌ها به «کلاود» ارسال می شوند و پس از پردازش برای بهبود زیرساخت‌های جاده‌‌ای استفاده می شوند. مثلا اینکه آیا جاده‌ها ترک دارند، آیا خطوط باید دوباره رنگ‌آمیزی شوند. همچنین داده‌های پویا درباره ازدحام و اطلاعاتی درباره کنترل ترافیک و همچنین چگونگی کاهش خطر تصادفات و نگهداری پیشگیرانه جاده‌ها. ما قراردادهایی با فرانسه، کره جنوبی و ژاپن در این زمینه‌ها داریم و در حال حاضر کارمان را در امارات گسترش می دهیم. دبی طبیعتا شهر مناسبی برای شروع این کار است زیرا شهری پیشرفته است و از نظر زیرساخت‌ها در میان برترین‌های جهان قرار دارد. دبی جامعه‌ای است که خواهان فناوری جدید است. آنها می خواهند در همه فن‌آوری‌ها بهترین باشند.»

اگرچه این توافق از نظر سیاسی مناقشه انگیز است با این حال آبراهام برای تاجران اماراتی‌ و اسرائیلی بطور یکسان فرصت‌هایی برای برقراری روابط سودآور ایجاد کرده است.

آگهی

کالیفرنیا؛ آتش سوزی شراب سازان را نگران کرده است

بزرگترین آتش‌سوزی در تاریخ کالیفرنیا در ماه سپتامبر جاری این ایالت را در برگرفت. تولیدکنندگان شراب می ترسند که انگورهای دودزده محصول سال ۲۰۲۰ شان را به یک فاجعه تبدیل کند و منجر به خسارات زیادی به صنعتی شود که سالانه ۳۷ میلیارد یورو درآمد دارد.

تولیدکنندگان شراب در کالیفرنیا با خسارات زیادی مواجه‌اند زیرا فاقد ابزار‌های لازم برای تست میزان خسارت محصول سال ۲۰۲۰ شان هستند که در پی آتش سوزیهای ویرانگر امسال آسیب دیده‌اند.

جیم برنو، بنیانگذار تاکستان‌های دره ویلامیت می گوید: «من بیش از ۳۸ سال است که اینجا انگور شراب پرورش می دهم و هرگز تاکنون تجربه چیزی مشابه این وضعیت ندیده‌ام. بدیهی است که هر چه دود بیشتر باقی بماند خطر ماده گایاکول بیشتر خواهد شد که یک ترکیب طبیعی در دود است و انگورها را تحت تاثیر قرار می دهد بطوری که باعث ایجاد چیزی شود که «طعم دود» نامیده می شود.»

محققان در دانشگاه کالیفرنیا دیویس، در تلاشند تا روش‌های آزمایشی جدیدی برای ارزیابی اینکه آیا دود بر انگور تاثیر گذاشته یا نه، پیدا کنند. اما این فرایند ساده ای نیست.

دکتر آنیتا اوبرهولستر، شراب‌شناس از دانشگاه کالیفرنیا دیویس می گوید:‌ «اگر بتوانیم بهتر پیش‌بینی کنیم آنوقت پرورش دهندگان انگور می توانند بفهمند که آیا باید الان برداشت را انجام داد یا نباید برداشت کرد. شراب‌سازان می فهمند که آیا باید انگورها را خریداری کنند یانه؟ این تحقیقات همه چیز را بسیار آسانتر می کند و ما تمام تلاشمان را می کنیم، اما این یک مسئله بسیار بسیار پیچیده است. این ترکیبات خارج از انگور نمی مانند و در واقع از طریق پوست دانه‌های انگور جذب می شوند. بنابراین نمی توانید آنها را با شستن از بین ببرید. شراب‌های بدست آمده از این انگورها می توانند مزه یا بوی دودی یا مزه ای از خاکستر در خود داشته باشند و بدیهی است که بیشتر مردم شرابی نمی خواهند که این بو و مزه را داشته باشد. »

جان آگوئیر، رئیس انجمن تولید‌کنندگان شراب کالیفرنیا نیز می گوید: «ما می دانیم که برخی انگورها در اثر دود آسیب دیده‌اند. چیزی که نمی خواهیم این است که ببینیم انگورهای خوب دور ریخته شده‌اند و به شراب تبدیل نشد‌ه‌اند زیرا ما ابزارهای لازم را برای فهم این موضوع و تشخیص تاثیر دود بر آنها نداریم. ما با چنین مشکلی مواجه ایم و شاهد خسارات زیادی خواهیم بود زیرا انگورهای خوب هم دور ریخته خواهند شد.»

آتش سوزی‌های بزرگی هر ساله در کالیفرنیا رخ می دهد. فقدان راه‌حل برای جلوگیری از گسترش این آتش‌سوزی‌ها برای یکی از وزنه‌های جهانی تولید شراب مشکلاتی برای بقا ایجاد کند.

بریتانیا؛ کووید۱۹ و فضای انعطاف‌پذیر کار

برای جلوگیری از شیوع کووید۱۹، کارگران و کارمندان در بریتانیا تشویق می شوند که از خانه کار کنند. این موضوع باعث شده است برخی به بازنگری دفتر کار بپردازند که به آنچه «فضای انعطاف‌پذیر کار» نامیده می شود، راه برده است. در برخی موارد این فضاهای کار ویژگی‌های غیرمعمولی دارد مثل «بار ناخن»، تراس هایی روی پشت بام و حتی اتاق خواب.

عدم اطمینان درباره آینده بدین معنی است که بسیاری از مشاغل دیگر اجاره‌های بلند مدت اداری را قابل قبول نمی دانند و به همین دلیل بازارهای جدیدی برای فضاهای کار انعطاف پذیر مانند این مورد در منطقه «بلکفرایرز» لندن ایجاد شده است.

ژیلز فاشز، مدیر عامل شرکت «فضای کار در شهر» می گوید: «نیمی از تقاضاهایی که از ما می شود در حال حاضر از طرف کسانی است که اجاره‌شان تمام شده است. آنها می گویند که ما نمی دانیم با کووید۱۹ چه رخ خواهد داد بنابراین به جای اینکه خود را متعهد به ۵ یا ۱۰ یا ۱۵ سال اجاره کنید دنبال چیزی انعطاف‌پذیرتر هستیم. حقیقت این است که آنها هرگز این مقدار پول را برای داشتن چنین کیفیتی در دفتر کارشان خرج نمی کنند چون برای انها هیچ معنایی ندارد.»

آگهی

این روند باعث شده است که طراحان به این فکر کنند که یک دفتر کار باید چگونه باشد. «سم کاپش» یک طراحی داخلی را پس از آن خلق کرد که در پیمایشی از مردم پرسید که چه چیزهایی باعث خرسندی و شادی آنها می شود.

سم کاپش، طراح داخلی می گوید: «ما نظرسنجی‌هایی برای آگاهی از دیدگاه مردم درباره اینکه خرسندی و شادی چیست و چه چیزهایی از جمله چه رنگهایی باعث خرسندیشان می شود انجام دادیم. بنابراین فهمیدیم که فضای باز، بودن در ساحل، پیاده‌روی، خاطرات کودکی مانند اسباب‌بازی‌ها مورد توجه مردم اند. بنابراین قطارهای اسباب بازی، حشرات غول پیکر و مانند آنها را در فضای کار پیاده سازی کردیم.»

فضاها را میتوان طوری طراحی کرد که مشوق رعایت فاصله اجتماعی باشند و پس از ماهها کار در خانه، تغییر فضا برای سلامت روان و بهره‌وری مهم است.

سم کاپش، طراح داخلی می افزاید: «شما می تواند بطور طبیعی فاصله اجتماعی را رعایت کنید چون شما در یک دفتر کار رسمی نیستند و این یک زنگ تفریح خیلی خوب در وضعیتی است که در خانه گیر افتاده‌اید. شما یک آرگونومی خیلی خوب در فضایی مانند این دارید و طوری طراحی شده است که بتوان در آن کار کرد. به نظرم جایی که افراد زیادی با لپ‌تاپ‌هایشان روی کاناپه نشسته‌اند واقعا برای سلامت ذهنی شما خیلی بد است. بنابراین این فضاها واقعا جایی مهم برای افرادی است که بتوانند به این مکان‌ها بیایند و فارغ از بچه‌ها بتوانند بخشی از کارشان را انجام دهند.»

ژیلز فاشز، مدیر عامل شرکت «فضای کار در شهر» می افزاید:‌ «فقط ۶۱ درصد از فضای ما را دفاتر اداری تشکیل می دهد و مابقی سالن‌های استراحت، اتاق جلسات، همچنین «بار ناخن»، سالن‌های ورزشی و تراس‌های پشت بامی است.»

حتی اگر سیاست‌های کار از خانه هم به پایان برسد، احتمال زیادی وجود دارد که فضاهای کار گذشته از بین بروند و اتاق‌های هیات مدیره حتی بیشتر شبیه اتاق‌خواب کودکان شوند.

آگهی