کارت پستالی از دُبی؛ مناظری از عرش تا فرش

کارت پستالی از دُبی؛ مناظری از عرش تا فرش
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai
نگارش از یورونیوز فارسی

دُبی به معماری‌های بهت‌آورش از برج خلیفه گرفته تا برج العرب معروف است و مناظر تماشایی چنین بناهایی در نوع خود جزو بهترین‌های دنیا هستند.

بر بلندای پنجاه‌وچهارمین طبقه هتل «ادرس اسکای ویو» در مرکز دُبی یک رستوران آسیایی جای گرفته. همه چیز این فضا از منظره میان ابرها گرفته تا استخر معلق در هوای آن جان می‌دهد برای عکس‌های اینستاگرامی.

«کلوپ بلابلا بیچ» در آنسوی محوطه مسکونی ساحل جمیرا و روبروی «جزیرهٔ آبهای آبی» قرار گرفته است. این مکان منظره زیبایی از «عین دُبی» یا همان «چشم دُبی» دارد و همچنین از اینجا می‌توان شبه‌جزیره‌ عربستان را دید.

بهترین نکته این تراس آن است که وقتی گردشگران از تماشای منظره سیر شوند، می‌توانند به‌سریع‌ترین شکل ممکن از عرش به فرش برسند و از آنجا منظرهٔ بی‌مانندی را تماشا کنند که اخیرا رو به جزیرهٔ مصنوعی «نخل دُبی» ساخته شده و امکان تماشای ۳۶۰ درجه «جزیرهٔ نخل» را می‌دهد.

تماشاگاه «نخل دبی» که به مرکز تجاری نخل نیز متصل است، نمایشگاهی دارد که مراحل ساخت «نخل دُبی»، یکی از بزرگترین جزیره‌های ساخت بشر، در آن به نمایش درآمده است.

و به‌هنگام غروب خورشید هم منظره‌ای تماشایی «سیه‌لو اسکای لانگ» در ساحل «دُبی کریک» منتظر گردشگران است، یعنی تماشای جهان‌های قدیم و جدید در منظره‌ٔ شگفت‌انگیز یکی از معروف‌ترین چشم‌اندازهای روبه افق‌ دنیا.  

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید