گردش در خط ساحلی زیبای دبی مارینا؛ از هتل‌های مجلل تا تنوع آبزیان

گردش در خط ساحلی زیبای دبی مارینا؛ از هتل‌های مجلل تا تنوع آبزیان
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai Tourism
نگارش از یورونیوز فارسی

خط ساحلی دبی در واقع ۷۲ مایل دریایی طول دارد که در هنگام ساخت نخل جمیرا آنرا گسترش دادند. شما می توانید در طور کانال حرکت کنید و آسمان خراش‌ها و برج خلیقه را از زاویه‌ای ببینید که تاکنون ندیده‌اید.

منطقه تفریحی ساحلی مارینا با قایق های تفریحی و بادبانی و همچنین آسمان‌خراش‌های پر زرق و برق، منطقه لوکس دبی به شمار می رود.

منطقه مارینا از مهمترین نقاط دیدنی شهر و نقطه آغازی فوق‌العاده برای دیدار از امارات است.

یکی از بهترین روش‌های گشت و گذار در دبی، گردش از طریق دریاست. در مارینا می توانید یک قایق تفریحی را بدون آنکه کارت بانکی‌تان خالی شود اجاره کنید. امروز قصد داریم برخی از مناطق در خطوط ساحلی را ببنیم که اغلب بعنوان هشتمین عجایب جهان شناخته می شود.

در این سفر ساحلی با خانواده جیمز همراه شدیم که ساکن دبی است و عمویش مالکوم که از بریتانیا برای بازدید آمده است.

هنگام عزیمت از مارینا دبی با عبور از بلندترین چرخ و فلک جهان و در حرکت به سمت دریا، آرام آرام آسمان خراش ها ناپدید می شوند و شما با وسعت دریا مواجه می شوید.

سارا درباره گردش نوار ساحلی دوبی می گوید: «ما واقعا از دیدن منظره‌های متفاوت در دبی از جمله کاخ‌ها، برج خلیفه و برج العرب از سمت دریا بسیار به هیجان آمدیم.»

دوبی برای هتل‌های پنج ستاره که خطر ساحلی نخل جمیرا را در آغوش گرفته‌اند، شناخته می شود.از هتل «دابلیو» و «کمپینسکی» تا شناخته شده ترین آنها «آتلانتیس» باشکوه.

مالکوم اوروین، که برای گردش به دوبی آمده می گوید: «دبی را هرگز از این زاویه ندیده‌ام. همیشه فکر می کردم یک خط مستقیم ساحلی دارد اما وقتی از دریا شهر را می بینید نمی توانید باور کنید که ورودی‌های زیادی وجود دارد که واقعا شگفت آورند. من هرگز به آمدن با کشتی به اینجا فکر نکرده بودم اما در آینده به آن فکر خواهم کرد.»

با عبور قایق لوکس از روبری برج العرب، می توان مقیاس بزرگ یکی از شاهکارهای معماری دبی را مشاهده کرد.

کاپیتان قایق تفریحی که با آن خط ساحلی را بازدید کردیم، می گوید:«اینجا بهترین جای جهان و این برج العرب است. هر توریستی که به اینجا می آید از این برج عکس می گیرد و دلیل اصلی آن تصویر افق در زمینه این برج است. در زمستان دلفین های زیادی اینجا دیده می شود.»

بیش از ۵۰۰ گونه مختلف ماهی و همچنین لاک‌پشت‌ها و دلفین ها در دریای اطراف دوبی زندگی می کنند.

با عبور از زیر پل «خلیج تجاری» می توان منطقه در حال توسعه شهر را دید. کانال آبی دبی یکی از سازگارترین پروژه ها با محیط زیست است با نورافکن‌های خورشیدی که جاده کنار کانال را روشن می کند. این آبراه ۳.۲ کیلومتری تا نهر دبی در دبی قدیم امتداد می یابد.

خط ساحلی دبی در واقع ۷۲ مایل دریایی طول دارد که در هنگام ساخت نخل جمیرا آنرا گسترش دادند. شما می توانید در طور کانال حرکت کنید و آسمان خراش‌ها و برج خلیقه را از زاویه‌ای ببینید که تاکنون ندیده‌اید.

در حالی که خورشید غروب می کند و شام سرو می شود و کاپیتان قایق تفریحی را به سوی ساحل می راند، زمان تامل درباره گردش روزانه است.

سارا جیمز درباره این گردش با قایق در نوار ساحلی دوبی می گوید: «این واقعا روشی ساده و آرام بخش برای دیدن خط ساحلی دبی است. یک تجربه عالی. من قطعا بازدید کننده‌ها، والدینم و همه فرزندانم را دوباره به اینجا می آورم. آنها اینجا را دوست داشتند و ما واقعا بهترین بعد از ظهرمان را گذراندیم.»

آخرین لذت این سفر هنگامی است که قایق در حال پهلو گرفتن در ساحل است و وقت آنست که یک بار دیگر دوربین‌ها را به سمت آسمان خراش‌های ساحل مارینا بگیریم که در آسمان شب چشمک می زنند.

مطالب مرتبط