گردشگاه لَمِر، محلهٔ ساحلی تماشایی در دوبی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
گردشگاه لَمِر، محلهٔ ساحلی تماشایی در دوبی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai Tourism

این برنامهٔ کارت پستال، محلهٔ ساحلی لَمِر (به معنای دریا) یکی از محله‌های تماشایی تازه در دُبی را معرفی می‌کند که پارک های آبی، ساحل و هنر خیابانی‌اش گردشگران را مجذوب می‌کند.

گردشگران می‌توانند در این محله تخت کنار دریا اجاره کنند و در کلبه‌های ساحلی رنگارنگ اینجا دوش دوش بگیرند. در لمر بستنی با طعم‌های عجیب‌وغریب هم پیدا می‌شود. صاحب فروشگاه iScream می‌گوید: «ما طعم‌های دیوانه‌واری داریم؛ مثلا بستنی با طعم سُس کاری، سُس کچ‌آپ،‌ فلفل مکزیکی با شکلات، قُلفی (دسر بستنی هندی)، هرچه که بگویی.»

پارک آبی لاگونا درست وسط محله لَمِر واقع شده است. سوار شدن بر سُرسُره‌های آبی پیچ‌درپیچ شجاعت گردشگران را به چالش می‌کشد. موج‌سواری با موج‌ساز ۱۸۰ درجه‌ای فلورایدر هم هیجان‌انگیز است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برای ماجراجویی بیشتر باید به سمت ساحل رفت. دو پارک آبی در محلهٔ لمر هست که بازی‌های فراوانی دارند. می‌توانید ساحل را با جت‌اسکی و راهنما دور بزنید. بچه‌هایی که عاشق بالا و پایین پریدن‌اند می‌توانند به زمین بازی هواهوا سری بزنند.

پیش از غروب باید در یکی از غذاخوری‌های روبه‌دریا جا گرفت. رستوران «ماستی» ترکیب مدرنی از غذاهای هندی دارد. «ماستی» در هندی معنای شوخ و بازیگوش دارد و یکی از این غذاهای بازیگوشانهٔ اینجا «تندوری چیکن بائو» نام دارد.

بعد از خستگی در کردن وقت شبهای لَمِر می‌رسد. سینمایی با حال‌وهوای قدیمی، برگزاری جشن‌های فصلی ‌و تعداد زیادی هنرمند خیابانی در تمام شب گردشگران را سرگرم می‌کنند.