آگهی

رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai

شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری در صنعت گردشگری دارد؟

شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری در صنعت گردشگری دارد؟

دوبی جزو پنج شهر محبوب کاربران اینستاگرام در سراسر دنیاست. تفریحگاه‌های ساحلی، معماری و رستوران‌های مهم و معروف، گردشگران را به اینجا می‌کشاند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آگهی

طبق نظرسنجی سایت سفری موسوم به Wego، دوبی در لیست پنج شهری است که عکسهایش بیش از بقیه شهرها از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

مامون حمدان، مدیرعامل سایت Wego در خاورمیانه و شمال آفریقا و هند می‌گوید: «دوبی تنها شهر در کشورهای عربی است که نامش در لیست پنج شهر برتر جهان در اینستاگرام قرار دارد. این شهر یکی از مقاصد گردشگری شناخته شده در سراسر دنیا به شمار می‌‌آید.»

از نظر تعداد هشتگ در شبکه‌های اجتماعی، لندن با ۱۱۸ میلیون هشتگ مقام اول را دارد، بعد از آن پاریس قرار دارد و سپس شهرهای نیس ونیویورک به ترتیب با ۸۳ و ۸۷ میلیون هشتگ رتبه سوم و چهارم را دارند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در باغ معجزه در دوبی بیش از ۵۰ میلیون شکوفه گل وجود دارد

انتشار عکس‌های خوش آب و رنگ، از راه‌های دیده‌شدن در اینستاگرام است

«باغ معجزه دوبی» با مساحت ۷۲ هزار مترمربع بزرگترین باغ گل در سراسر جهان است. در اینجا بیش از ۵۰ میلیون شکوفه گل وجود دارد. این باغ یکی از جاذبه‌های گردشگری دوبی است که گردشگران عکس‌های آن را در اینستاگرام منتشر می‌کنند.

آگهی

عکس گرفتن جلو مجسمه موسوم به «بال‌های مکزیک» در مرکز شهر دوبی نیز شانس دیده شدن شما در اینستاگرام را دوبرابر می‌کند.

برج خلیفه دوبی نیز یکی از پنج مکان برتر جهان برای گردشگران است که نامش در شبکه‌های اجتماعی زیاد دیده می‌شود. طبقه چهل و هشتم بلندترین برج جهان، یکی از مکانهای مشهوربرای سلفی گرفتن است. در اینجا مردم عادی و گاهی افراد معروف را می‌بینید که در حال سلفی گرفتن در آسمان هستند.

بنای موسوم به «قاب دوبی» در بوستان زعبیل هم یکی از مکان‌های محبوب کاربران شبکه‌های اجتماعی است. ارتفاع این سازه ۱۵۰ متر و عرض آن ۹۳ متر است. از بالای آن شاهد منظره‌ای شگفت انگیز از دوبی مدرن و بخش قدیمی و جنوب شهر خواهید بود. اگر از ارتفاع نمی‌ترسید و سرتان گیج نمی‌رود، می‌توانید از کف شیشه‌ای «قاب دوبی» به پایین نگاه کنید و تمام شهر را زیر پای خود ببینید.

یک گردشگر می‌گوید: «این مناظر از هر دوطرف باور نکردنی است. بچه‌ها از اینجا خوششان می‌آيد و دوست دارند روی کف شیشه‌ای آن بازی کنند چون احساس می‌کنند در بام دنیا هستند. فوق العاده است!»

انتشار عکس‌های خوش‌آب و رنگ و شهرت اینستاگرامی

سارا هدلی هیمرس، خبرنگار حوزه سفر و یکی از افراد تاثیرگذار در رسانه‌های اجتماعی است.

او درباره اینکه چگونه انتشار عکس در اینستاگرام باعث می‌شود کاربران بیشتر در شبکه‌های اجتماعی دیده شوند، می‌گوید:‌ «با انتشار عکس‌هایی که در اینجا می‌گیرید، درشبکه‌های اجتماعی بیشتر دیده می‌شوید. کاربران می‌خواهند عکس‌هایشان در اینستاگرام منبع الهام باشد. برای این منظور، عکس باید خوب قاب بندی شده و خوش آب‌ورنگ باشد. عکسهای تیره توجه زیادی را در اینستاگرام به خود جلب نمی‌کنند. عکس باید سرزنده و شاد باشد تا کسی که آن را می‌بیند بگوید ای کاش من هم آنجا بودم!»

بیشتر بخوانید:‌ **آشنایی با موزه‌های دوبی؛ از پارک قرآن تا موزه عطر و قهوه**

اینستاگرام در صنعت گردشگری تحول ایجاد کرده است. زیرا بسیاری از افراد بویژه جوانان بین ۲۰ تا ۳۰ ساله که به نسل «هزاره» معروفند مقاصد خود را برای سفر، بر اساس هشتگ‌های اینستاگرامی انتخاب می‌کنند.

سارا هدلی هیمرس می‌افزاید:‌ «نسل هزاره نه تنها نسل دیجیتالی است و فناوری را دوست دارد بلکه به آن اعتیاد دارند. اینترنت وای‌فای برای این نسل مانند اکسیژن است. آنها تمام تصمیمات خود را تحت تأثیر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌گیرند. براساس اینترنت و هشتگ‌های شبکه‌های اجتماعی تصمیم می‌گیرند کجا سفر کنند و به کدام رستوران بروند. بنابراین جای تعجب ندارد که نسل هزاره در اینستاگرام حضور پررنگی دارد. زیرا شبکه‌های اجتماعی کاربرد زیادی دارند و استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار آسانتر از بروشورهای مسافرتی است. بروشورهای مسافرتی کاربردی نیستند و نمی‌توانید آن‌ها را همه جا همراه خود ببرید. اینستاگرام از مراجعه به وبسایت هم بهتر است چون در این سایت‌ها تبلیغات زیادی برای رزرو کردن وجود دارد و اطلاعات زیادی در آنها هست. اما در اینستاگرام، عکس و توضیحاتش حرف اول را می‌زند: مختصر و مفید.»‌

یک گردشگر ایرلندی می‌گوید: «دو دختر دارم که از اینستاگرام استفاده می‌کنند. من شخصاً در اینستاگرام حساب ندارم اما فکر می‌کنم باید همراه با دنیای دیجیتال حرکت کنیم. امروز دیگر کسی از بروشورهای مسافرتی استفاده نمی‌کند. زمان استفاده از این بروشورها گذشته است. فکر می‌کنم این یک ایده خارق‌العاده است.»

آگهی
EURONEWS
قاب دوبی در بوستان زعبیل ۱۵۰ متر ارتفاع دارد. از بالای این برج تمام دوبی زیر پایتان استEURONEWS

دبی علاوه بر اینستاگرام چیزهای زیادی برای ارائه دارد:‌ معماری باورنکردنی و رستوران‌های عالی. اما بسیاری از مردم فقط برای عکس گرفتن و انتشار آن در اینستاگرام به دوبی می‌آیند.

در واقع امروز ۴۱ درصد کسانی که زیر ۳۳ سال سن دارند، شهرهایی را برای سفر انتخاب می‌کنند که بتوان در آنجا عکس گرفت و در اینستاگرام منتشر کرد.

مامون حمدان، مدیرعامل سایت Wego در خاورمیانه و شمال آفریقا و هند می‌گوید: «این گروه سنی به جاهایی سفر می‌کنند که بتوانند تجربه‌هایشان را با دوستانشان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. آنها به‌دنبال این هستند که این تجربه را مانند خاطره ثبت کرده و احساس کنند تنها کسی هستند که لذت آن را چشیده‌اند. بنابراین، اوضاع الان کاملاً تغییر کرده است. دنیای دیجیتال برای آنها همه چیز است. این گروه سنی در بخش گردشگری تاثیر فزاینده‌ای دارد که حداقل تا ۲۰ الی ۳۰ سال آینده ادامه خواهد داشت.»

به نظر می‌رسد اینستاگرام نیز به خاطر قابلیت انتشار عکس و هشتگهای لحظه‌ای برای سفر، روزهایی خوبی را در پیش خواهد داشت.

آگهی