دیدار با کار‌آفرینان دبی؛ بترهومز چگون پیشرو در بازار املاک و مستغلات شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Gorkem Sifael
دیدار با کار‌آفرینان دبی؛ بترهومز چگون پیشرو در بازار املاک و مستغلات شد
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai

لیندا ماهونی موسس و یکی از مالکان شرکت بترهومز، یکی از بزرگترین آژانس‌های املاک و مستغلات امارات با مرکزیت دُبی است. او که پیش از این پرستار بوده، بدون هیچ‌گونه تجربه قبلی وارد حرفه مشاوره املاک شده است. او درباره انگیزه‌اش از این کار می‌گوید: «دو بچه داشتم. باید تصمیم می‌گرفتم.»

لیندا در سال ۱۹۸۶ پروژه بترهومز را در اتاق نشیمن خانه‌اش آغاز کرد. او می‌گوید: «دُبی، نه تنها برای من بلکه برای بسیاری دیگر، مکانی درست در زمانی درست بود.» همزمان با افزایش تعداد مهاجران در دُبی، تقاضا برای خدمات لیندا هم افزایش یافت. این افزایش تقاضا باعث شد که او دفتر خود را به یک گاراژ انتقال دهد و نخستین کارمند خود را استخدام کند.

تیم لیندا با افزایش درآمد به دلیل افزایش تقاضا برای اجاره املاک به رشد خود ادامه داد. او می‌گوید: «دولت با صدور اجازه فروش ملک در بازار، همه‌چیز را تغییر داد و این موضوع باعث رشد واقعی کسب و کار ما شد.»

رایان ماهونی، پسر لیندا، با پیوستن به شرکت بترهومز ساختاری برای رشد این کسب و کار به وجود آورد. لیندا می‌گوید: «من و پسرم مکمل همدیگر هستیم. من روابط عمومی بالایی دارم و او استراتژیست است.»

شرکت بترهومز امروزه بیش از ۴۵۰ کارمند دارد. لیندا ماهونی در این باره می‌گوید: «یکی از کارمندان ما ۲۳ سال، دیگری ۲۲ سال و بسیاری دیگر ۱۵ سال است که همراه ما هستند. هیچ چیز در دنیا بهتر از یک کسب و کار خانوادگی هماهنگ نیست.»