رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai

سایمون پنی: توسعه دبی فرصتی بزرگ برای بخش تجاری بریتانیاست

سایمون پنی: توسعه دبی فرصتی بزرگ برای بخش تجاری بریتانیاست
Copyright  euronews

سایمون پنی کمیسر تجارت بریتانیا برای خاورمیانه و سرکنسول بریتانیا در دبی مهمان این برنامه «مصاحبه» است. با وی درباره تجارت در امارات متحده عربی و مناسبات متقابل بریتانیا و امارات و دیگر کشورهای منطقه گفتگو کرده ایم. 

یورونیوز: سایمون، از اینکه امروز با ما هستی متشکرم. شما دو نقش کاملا متفاوت ایفا می کنی.

آگهی

سایمون پنی: «خب اولا متشکرم از دعوتتان. همانطور که گفتید، من دو نقش دارم. یکی به عنوان کمیسر تجارت که به من مسئولیت بسیار گسترده ای در سراسر خاورمیانه می دهد و حمایت از منافع تجاری و سرمایه گذاری بریتانیا در ۱۲ کشور را دنبال می کنم. اما همچنین من سرکنسول بریتانیا در دبی و امارات شمالی هستیم که متمرکز بر روابط بریتانیا با دبی و امارات شمالی است.»

**یورونیوز: در مورد روابط خاص بین امارات و بریتانیا به ما بگویید.
**

سایمون پنی: «در واقعا ما بسیار خوش شانس و جایگاه ممتازی داریم زیرا روابط بریتانیا و امارات متحده عربی به ۱۸۰۰ تا ۱۸۲۰ بر می گردد. درواقع زمانی که امارات تحت الحمایه قرار گرفت تا تشکیل امارات متحده عربی در سال ۱۹۷۱. ما بیش از یک قرن و نیم رابطه با امارات داریم و این از طریق پیوندهای فرهنگی، مردمی و تجارت ممکن شده است. این پیوندها برای روابط آینده ما با امارات واقعا مهم است. سال گذشته اعلیحضرت شیخ محمد بن زاید با بوریس جانسون نخست وزیر ما در لندن دیدار کرد و دیدار متقابل در ماه گذشته زمانی که نخست وزیر ما از امارات متحده عربی بازدید کرد انجام شد.»

**یورونیوز: این یک شغل کامل است اینطور نیست؟‌ و کار روزانه بسیار متنوعی دارید.
**

سایمون پنی: « بله همینطور است. به نظر من هر کسی که اینجا در خاورمیانه و نه فقط در امارات متحد عربی، تجارت کرده است می داند که سیاست و دولت کاملا با تجارت مرتبط است. بنابراین این واقعیت که من یک نقش بسیار متمرکز بر تجارت همراه با یک نقش سیاسی دارم در واقع به من کاملا یک مزیت اعطا می کند تا بتوانم با میزبانان خود در مورد استراتژی، در مورد تجارت و در مورد تحولات تعامل داشته باشم، و همچنین درباره ارزیابی مدل اقتصادی هم در اینجا و هم در کل منطقه ».

آگهی

**یورونیوز: چرا تقویت روابط تجاری با شورای همکاری خلیج و با بریتانیا مهم است؟‌
**

سایمون پنی: «شورای همکاری در واقع سومین بازار صادراتی بریتانیا در سراسر جهان خارج از اتحادیه اروپا، پس از ایالات متحده آمریکا و چین است. این واقعیت از بسیاری از جهات پایه بسیار محکمی است که بر اساس آن ما در حال ساختن روابط تجاری خود در آینده هستیم. در واقع درست قبل از کووید، مبادلات تجاری ما از بیش از ۴۰ میلیارد پوند فراتر رفت و این در طیف کاملی از بخش ها و صنایع است که هم برای بریتانیا اهمیت دارد و هم برای تحول اقتصادی که در این منطقه در حال وقوع است مهم است.»

**یورونیوز: من حدس می زنم که این مناسبات از زمانی که بریتانیا اتحادیه اروپا را ترک کرد بهتر تر شده.
**

سایمون پنی: «درست است. این به ما درجه بالاتری از استقلال و توانایی می دهد تا آینده خود را در خاورمیانه و در کشورهای خلیج ترسیم کنیم. در واقعا ما اکنون به دنبال کار روی توافقنامه تجارت آزاد با شورای همکاری هستیم. در واقع دیروز در اردن بودم جایی که ما آنچه را که توافقنامه مشارکت می نامیم را داریم که ادامه و تمدید توافقی است که اردن با امارات داشت که به ما آزادی عمل بیشتری می دهد تا روی حوزه هایی که به صورت جداگانه یا برای هر دو کشور مهم هستند تمرکز کنیم.»

**یورونیوز: شما در آنجا به توافقنامه تجارت آزاد شورای همکاری اشاره کردید. در چه مرحله ای هستید و چرا اهمیت دارد؟‌
**

سایمون پنی: «ما در واقع با همه ذینفعانی که علاقتمند به روابط تجاری آینده ما با شورای همکاری بودند مشورت کردیم. این چیزی است که ما در پایان سال گذشته شروع کردیم و در ژانویه امسال به نتیجه رسیدیم. در حال حاضر در مرحله ای هستیم که با میزبانان شورای همکاری کار می کنیم و به دنیال آن هستیم که این ماموریت چگونه خواهد بود زیرا به دنبال ورود به مذاکرات در مقعطی از سال جاری هستیم.»

**یورونیوز: فکر می کنید آینده از نظر صادرات کالاهای بریتانیا به منطقه و بالعکس چگونه خواهد بود؟
**

سایمون پنی: «همانطور که گفتم وظیفه من خاورمیانه است. فقط امارات نیست فقط منطقه خلیج نیست. در واقع من همین دیروز در اردن بودم جایی که ما توافقنامه ای را که اتحادیه اروپا با اردن منعقد کرده را داریم. ما آن توافق را به یک توافق دوجانبه با بریتانیا تبدیل کردیم. ما در حال بررسی دقیق چگونگی روابط دو جانبه با اردن هستیم. ما روابط مشابهی داریم، توافقی با لبنان که آن هم بخشی از منطقه تحت مسئولیت من است.»

یورونیوز: امارات متحده عربی بیست و پنجمین شریک تجاری بزرگ بریتانیا در سراسر جهان است. زنجیره های تامین کالاها در دو سال گذشته به دلیل کووید چگونه تحت تاثیر قرار گرفته اند؟

سایمون پنی: «فکر می کنم چیزی که کووید برای همه کشورها، در همه جای دنیا برجسته کرده بود این بود که چقدر به دیگران برای تامین منابع ضروری مرتبط و وابسته بودیم بویژه اینجا در منطقه خلیج که لوازم ضروری غذا و دارو است. اما من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم که در منطقه خلیج و امارات متحده عربی به طور اخص از نظر تامین امنیت زنجیره تامین بسیار خوب مقاومت کردند. اما آنچه اینجا رخ داد ذهن ما را در مورد بریتانیا و همه کشورهایی که با آنها مرتبط هستیم روی این نکته متمرکز کرده است که زنجیره های تامین در آینده چگونه باید باشند. بخشی از آن احتمالا کاهش وابستگی به یک منبع واحد و گسترش بخشی از این وابستگی به طیف گسترده تری از طرف های مقابل است. تعجب آور نیست که ما با همه شرکای خود در خلیج و خاورمیانه به دنبال این هستیم که مشخص کنیم زنجیرهای تامین آینده از نظر روابط دو جانبه چگونه به نظر می رسند.»

آگهی

**یورونیوز: شما همواره برای دولت بریتانیا کار نمی کردید. شما قبلا در بخش خصوصی در دبی کار می کردید، چطور به دولت منتقل شدید؟
**

سایمون پنی: «بیشتر حرفه من در بانکداری بوده است و بهترین بخش ۱۳ سال گذشته را اینجا در دبی زندگی کرده ام. انتقال از بانکداری به خدمات دولتی واقعا یک انتقال بوده است. اما نقشی که بیشتر طنین را در کار من دارد نقش کمیسر تجارت است که در واقع بر بسیاری از همان حوزه هایی تمرکز دارد که من در بانکداری انجام دادم. بنابرای بخش مهمی از کار من در مورد روابط تجاری و حمایت و تامین مالی تجارت هاست. بنابراین من موفق شده ام تعداد زیادی از این مجموعه مهارت ها را ارایه دهم. یکی از زمینه های جدیی که ما روی آن تمرکز می کنیم سرمایه گذاری داخلی در بریتانیاست. بسیاری از کارهای بانکی من روابط با صندوق های دارایی دولتی بود که من اکنون در نقش کمیسر تجارت با آن درگیر هستم و ممکن است دیده باشید که سال گذشته یک مشارکت سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد پوندی با صندوق ثروت دولتی امارات امضا کردیم و تمرکز آن بر سرمایه گذاری داخلی در بریتانیا در بخش هایی است که برای امارات متحده عربی و در آینده برای بریتانیا مهم است. اینکه اینجا در بخش خصوصی کار کرده ام و اکنون به عنوان سرکنسول اینجا نشسته ام یک امتیاز است. می دانید که ما بیش از ۱۰۰ هزار شهروند بریتانیایی در امارات داریم و بسیاری از آنها اینجا در دبی زندگی می کنند. بنابراین این یک افتخار است و یکی از مسئولیت های من مراقبت از اتباع بریتانیایی است که در اینجا زندگی می کنند و همچنین بعنوان توریست از اینجا دیدن می کنند.»

یورونیوز: در طول سالهایی که اینجا زندگی می کنید آشکارا شاهد تغییر دبی بوده اید. به نظر شما چگونه دبی خود را به یک مقصد تجاری و یک مرکز جهانی برای تجارت تبدیل کرد؟

سایمون پنی: «برای کسانی که اینجا بوده اند، می توانند به چشم خود ببینند. منظورم این است که طی دو دهه گذشته، تحولی استثنایی را پشت سر گذاشته است. اگر چه این مختص به دبی یا امارات نیست. منظورم این است که باید از قطر، عربستان سعودی یا سایر کشورهای حوزه خلیج دیدن کنید. شما شاهد تحولات اقتصادی قابل توجهی هستید که در حال رخ دادن است و این تغییرات برای سال ها و دهه های آینده ادامه خواهد داشت. بنابراین این یک فرصت بزرگ برای ما بعنوان بریتانیاست اما مهمتر از همه برای مشاغل بریتانیایی که به دنبال بازارهای جدید برای گسترش هستند.»

یورونیوز: ما اینجا در محوطه سفارت بریتانیا هستیم، گر چه این مکان غرق در تاریخ است اما حدس می زنم وقتی در دهه ۱۹۶۰ ساخته شد چیزی در اطرافش وجود نداشت؟

سایمون پنی: «خیلی خیلی کم بود. ما عکس های سیاه و سفید فوق العاده ای از این منطقه داریم که همانطور که گفتید به دهه پنجاه و شصت بر می گردد. و واقعا تا آنجا که چشم کار می کرد بیابانی از شن بود و محوطه سفارت بریتانیا که اکنون در آن نشسته ایم بسیار نزدیک به مرکز اصلی دبی، منطقه الفهیدی، قرار داشت. در آن زمان بریتانیا می خواست که سفارت تا حد امکان به مرکز دبی آن زمان نزدیک باشد. اما اگر امروز عکس هوایی بگیرید ما مانند بسیاری از سفارت خانه های دیگردر سرتاسر منطقه به دلیل گسترش اقتصادی گم شده ایم.»

**یورونیوز: برای بقیه دوره کاری خود در اینجا چه در سر دارید؟
**

سایمون پنی: «چند چیز وجود دارد که من آنها را موفقیت ارزیابی می کنم. شما به توافقنامه تجارت آزاد با شورای همکاری اشاره کردید. این چیزی است که من از آن دفاع کرده ام و می دانم که بریتانیا واقعا مشتاق تقویت آن است زیرا این امر به کسب و کارهای بریتانیایی مزیت رقابتی خواهد داد که در اینجا فعالیت می کنند. این اولی اش بود. دیگری گسترش مشارکت های سرمایه گذاری مستقل ما با صندوق ثروت دولتی و دولت های منطقه برای شناسایی سرمایه گذاری داخلی در بریتانیاست. اما همه چیز فقط مربوط به سرمایه گذاری در بریتانیا نیست. بلکه درباره این است که چگونه سیاست بریتانیا می تواند در اینجا کمک کننده باشد. بنابراین سرمایه گذاری یکی دیگر از بخش های واقعا مهم است. و سومین موردی که می توانم بگویم این است که با کسب و کارهای بریتانیایی کار می کنیم تا آنچه را که موانع انجام کسب و کارها می خوانیم شناسایی کنیم و با همکاری و تعامل با دولت های میزبان به تسهیل تجارت کمک کنیم.»