آگهی

رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai

آلیشیا کیز در گفت‌وگو با یورونیوز: در آلبوم تازه‌ به خودم برگشته‌ام

آلیشیا کیز در گفت‌وگو با یورونیوز: در آلبوم تازه‌ به خودم برگشته‌ام
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai

آلیشیا کیز، خواننده و ترانه‌سرای معروف و برندهٔ ۱۵ جایزهٔ گرمی، برای اجرایی تازه از آهنگ‌های خود در اکسپوی ۲۰۲۰ اخیرا راهی دُبی شد، این اجرا به کمک واقعیت مجازی، به شکل آنلاین و نیز تلویزیونی برای میلیون‌ها نفر پخش شد.

یورونیوز به همین مناسبت با این خوانندهٔ برجسته گفت‌وگویی ترتیب داده که مشروح آن را در زیر می‌خوانید.

آگهی

یورونیوز: خوشحالیم که درست پیش از انتشار آلبوم تازه‌تان، کیز، با هم گفتگو می‌کنیم. تازگی این اثر برای مخاطبان چیست؟

کیز: این آلبوم تازه برای مخاطبان بسیار جالب خواهد بود. در واقع اجرای من همزمان با انتشار این آلبوم است. آلبوم کیز درواقع دربارهٔ رهایی از قید‌وبندهاست، دربارهٔ رسیدن به آزادترین و والاترین حالت خود، روایت رهایی و به‌خودرسیدن است. تجربهٔ واقعیت مجازی هم در اجرای اخیرم هست، یعنی قرار است به‌نوعی میان تماشاگران بازی کنم و در آنها جنبشی ایجاد کنم،‌ این حرکات مجازی نمود همان جنبش و ارتباطی است که واقعا بین ماست. اجرایش اینطور نیست که من روی صحنه باشم و شما جای دیگری باشید،‌ بلکه واقعا احساس با هم بودن داریم،‌ و این واقعا وجدآور است.

یورونیوز: کیز، هشتمین آلبوم استودیویی شماست و دو نسخه دارد، گفته‌اید که کار روی آن فرصتی بوده تا معنا و جنبه‌ای تازه در خود کشف کنید. تغییرات هنری شما زیاد بوده،‌ آیا منظورتان بیان همین بود؟

آلیشیا کیز: به‌گمانم این آلبوم نوعی بازگشت به خانه است. دائم این را می‌گویم، چون احساس می‌کنم به خودم برگشته‌ام. انگار کارم را از همین نقطه شروع کرده بودم. مسیری دورودراز را طی کردم و دوباره به اینجا برگشتم. و به‌نظرم حال‌وهوای آلبوم هم گویای چنین چیزی است. اعتمادبه‌نفس قشنگی دارد. ترانه‌هایش قوی و پیانوی کار شگفت‌انگیز است. و از این‌ها گذشته، ازآنجاکه یک نیویورکی اصیل هستم، ‌باید نسخهٔ ضبط شدهٔ کار را می‌گرفتم و به‌لحاظ صوتی و آوایی چیز دیگری هم از آن در می‌آوردم، برای همین آلبوم دو نسخه دارد، نسخهٔ اصلی و نسخهٔ ویژه.

یورونیوز: بیستمین سال آغاز کارتان ناباورانه فرارسیده، فکر می‌کنید در این مدت چقدر به‌لحاظ هنری رشد کرده‌اید؟

آگهی

آلیشیا کیز: البته خیلی رشد کرده‌ام، و اعتماد‌به‌نفسم بسیار بیشتر شده. وقتی کارم را شروع کردم چیز زیادی نمی‌دانستم، بیشتر وانمود می‌کردم که بلدم و طوری رفتار می‌کردم که انگار می‌دانم دارم چه می‌کنم، اما واقعا نمی‌دانستم. اما الان تا حدودی می‌دانم دارم چه می‌کنم. می‌دانم چه پسندم هست و چه پسندم نیست. نمی‌گذارم دیگران از من استفاده کنند. به‌نوعی محکم بر سر نظر و دیدگاهی که دارم و آنچه می‌خواهم خلق و ارائه کنم می‌ایستم. پس فکر می‌کنم واقعا اعتمادبه‌نفسی دارم که پیشتر نداشتم، اما این طبیعی است. آدمی با سن تغییر می‌کند، و کم کم به این چیزها پی می‌برد.

یورونیوز: شما همکاران و طرفداران‌تان را هم در این سیر با خودتان همراه کرده‌اید، چون اخیراً حساسیت‌تان بیشتر شده، و همان‌طور که در مستند نوتد دیدیم با آنها تعامل دارید، برخوردتان در این سالها تغییر کرده، چه شد که فکر کردید وقت نشان دادن آلیشیای واقعی رسیده؟

آلیشیا کیز: مسلماً همیشه خودم بوده‌ام. همیشه آلیشیای واقعی بوده‌ام، اما جلوی خودم دیواری می‌گذاشتم. نمی‌خواستم مردم چندان به من نزدیک شوند، و از آنها عصبی و ترسان می‌شدم. نمی‌دانستم باید چه بکنم و چطور در این راه از خودم محافظت کنم. بعد در دوران همه‌گیری به این نتیجه رسیدم که تماس مجازی راه خوبی برای ارتباط با مردم است. می‌خواستم بیشتر خودم را در معرض ارتباط با دیگران بگذارم، چون اعتمادبه‌نفسم بیشتر شده و می‌دانم کی هستم و دیگر از تماس و سهیم‌شدن نظراتم با دیگران نمی‌ترسم. عاشق این کارم و احساس بسیار خوبی هم دارم. خیلی خوشحالم که چنین رابطه‌ای‌ داریم. خیلی خوشحالم که شما توانستید ببینید که رشد کرده‌ام و به خود واقعی‌ام رسیده‌ام.

یورونیوز: اینها برای هوادران شما هم یک سیر بوده. اما بعد از فروش ۹۰ میلیون آلبوم، آیا آهنگی هست که بیشتر بپسندید، یا همه را مثل بچه‌های خودتان دوست دارید؟

آلیشیا کیز: قطعا همه مثل بچه‌های خودم هستند. بعضی از آهنگها مثل «سقوط» خاص‌اند. هنوز که هنوز است نمی‌دانم در این آهنگ چه هست که هربار جان و حس تازه‌‌ای دارد، بی‌زمان است و کهنه نمی‌شود و هربار با اجرایش احساس نوشدن می‌کنم. بسیاری آهنگ‌های عالی دارم که عاشق‌شان هستم، اما انتخاب و نام‌بردن‌‌شان واقعا سخت است. یکی از تازه‌ترین‌ آهنگ‌هایی که دوست دارم «انرژی تلف‌شده» است و دیگری «زیردست» که واقعا زیبا هستند. یکی دیگر که مدتی پیش هم ضبط شده آهنگ «نیازت دارم» است که فقط هر از گاهی اجرایش می‌کنم.

یورونیوز: اما در آیندهٔ نزدیک بناست در تور اروپا و بریتانیا برنامه اجرا کنید. آیا هیجان‌انگیز نیست که از اینجا مستقیم به‌میان هوادران می‌روید؟

آلیشیا کیز: واقعاً همین‌طور است. انصافا دلم برای اجرای زنده تنگ شده.هر اجرای زنده از آن کارهاست که تکرار نمی‌شود. بنابراین با هیجان منتظرم که در پایان سال ۲۰۲۰ راهی تور دور دنیا بشوم،‌ تا نه فقط آلیشیا که آلبوم تازهٔ کیز را هم به صحنه ببرم، این اجراها بهتر و بزرگتر از همیشه خواهد بود.

یورونیوز: و سرانجام این‌که خیلی‌ها می‌خواستند بدانند پوست آلیشیا کیز از نزدیک چطور است و شخصا می‌گویم که صورتتان می‌درخشد. جالب است که شما سیر تغییر ذهنیت‌تان را دربارهٔ آرایش و لوازم آرایشی با همه درمیان گذاشتید. آیا مایلید به هواداران‌تان بگویید به چه نتیجه‌ای رسیده‌اید؟

آلیشیا کیز: این‌کار نوعی کشف دائمی است. هرکس باید خودش پی ببرد که چه چیزی برایش خوب است. اکثرا اوقات اجازه می‌دهیم که دوستان و رسانه‌ها نظرشان را به ما دیکته کنند. می‌گذاریم اینستاگرام این‌ چیزها را به ما دیکته کند. بعد همین‌ها در ذهن‌مان تعیین‌ می‌کند که کی باشیم و چه شکلی باشیم. پس این‌کار نوعی سیر شخصی است و باید خودمان کشفش کنیم. من اکنون احساس می‌کنم واقعا خودم را می‌شناسم، و واقعا می‌فهمم که جهانم و انتخابم کدامند. کسی نمی‌تواند مرا مجبور به کاری کند. قادرم عین کاری را بکنم که فکر می‌کنم خوب است، شما و شما هم قادرید این کار را بکنید. موضوع آهنگ «مراقبت از روح» در آلبوم کیز دقیقا همین است. یعنی ایجاد عادات مثبت و تکرار جملات تأکیدی برای مراقبت از خود، آن هم در جهانی که فورا تو را کنار می‌گذارد و از یاد می‌برد، یعنی این‌که چطور باید از خودت مراقبت کنی.

آگهی