آگهی

رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
Department of Tourism and Commerce Marketing Dubai

گفتگو با «لیزا اسکات لی» خواننده پاپ و بنیانگذار مرکزهنرهای نمایشی دبی

گفتگو با «لیزا اسکات لی» خواننده پاپ و بنیانگذار مرکزهنرهای نمایشی دبی
Copyright  euronews   -   Credit: Dubai

«لیزا اسکات‌لی» یکی از اعضای گروه پاپ انگلیسی «استپس» و یکی از بنیاگذاراران «هنرهای نمایشی دبی» در این برنامه با ماست تا درباره فعالیت‌های هنری‌اش بیشتر بدانیم.

یورونیوز: نگاهی به فعالیت موسیقیایی شما داشته باشیم زیرا شما به همکاری با گروه «استپس» بازگشتی و الان داری نفسی تازه می کنی. این پروژه چطور بود؟

لیزا اسکات‌لی: «ما به تازگی یعنی هفته پیش، آلبوم جدید‌مان را منتشر کردیم و بسیار مفتخرم که این آلبوم در آیتونز در جایگاه اول قرار گرفت.»

آگهی

یورونیوز: فوق‌العاده است

لیزا اسکات‌لی: «این آلبوم جایگاه دوم در بریتانیا، جایگاه سوم در استرالیا و جایگاه پنجم در اندونزی را بدست آورده است و ما در تمام جهان موفقیت‌های زیادی بدست آوردیم. بله شما در زمانی با من گفتگو می کنید که خوشحالم و احساس خیلی خوبی دارم. ما برای ۲۳ سال است که با هم هستیم. برای چند سال کمی استراحت داشتیم. موضوع مهم برای ما طرفدارانمان بود که خیلی وفادار هستند، آنها مدام می پرسیدند، کی برمی گردید؟ ما فکر کردیم که گزینه آسان این است که موفق‌ترین آلبومان را دوباره اجرا کنیم که مسیر آسانی است اما ما می خواستیم به طرفدارانمان چیز جدیدی ارائه کنیم. بعنوان یک هنرمند خواندن قطعه‌های موفق قدیمی عالی است اما وقتی کنسرت برگزار می کنید در سراسر جهان داشتن قطعات تازه هم بسیار جالب است. بنابراین ما یک آلبوم جدید و یک تیتراژ منتشر کردیم. آهنگ اصلی این آلبوم را «سیا» نوشته که «وات دی فیوچر هولدز» نام دارد. من یکی از طرفداران جدی «سیا» هستم خیلی عالی است که یک آهنگ از او در آلبوم هست.»

یورونیوز: آیا این صنعت از زمانی که شما کارتان را شروع کردید خیلی تغییر کرده است؟  این پیشرفت برای شما چطور بوده؟

لیزا اسکات‌لی: «صادقانه بگویم، ما تغییرات زیادی دیده‌ایم و این صنعت از سال ۱۹۷۷ خیلی پیشرفت کرده است. اول اینکه آن زمان اینترنت نبود و ما شبکه‌های اجتماعی را نداشتیم. این تکنولوژی ها خیلی گسترش یافته و چیز فوق‌العاده‌ای است. بدیهی است که شبکه‌های اجتماعی جنبه‌های مثبت و مفی داردند اما از نظر ما این پدیده محلی برای بحث و گفتو هست و واکنش حامیان را براحتی دریافت می کنیم زیرا اگر شما آهنگی منتشر کنید، می توانید بلافاصله مستقیم ببینید دیگران درباره آن چه فکر می کنند. همچنین وقتی به تور کنسرت می روید ما به سایت‌های پخش موسیقی نگاه می کنیم تا ببینیم کدام آهنگ‌ها بیشتر طرفدار دارند. بنابراین از این طریق می توانیم بفهیم مخاطب دقیقا چه می خواهد.»

یورونیوز: کووید همه مردم و همه صنایع را تحت تاثیر قرار داده است. چرا ما باید بطور ویژه از هنر حمایت کنیم؟ در بعضی از کشور‌ها  خواهان بازآموزی مردم در این زمینه هستند.

آگهی

لیزا اسکات‌لی: «افراد و خوانندگان و اجراکنندگان با استعدادی در سراسر جهان وجود دارند. آنها همان آموزش‌هایی را دیده‌اند که من دیده‌ام. من از سن ۳ سالگی رقصیدن و خواندن را آغاز کردم و همه صلاحیت‌ها و امتحانات را گذراندم و بعد به «ایتالیا کونتی» و «استیج اسکول» در لندن رفتم و بعد از پایان آموزه‌‌هایم، معلم رقص شدم. من یک معلم واجد شرایط هستم. خوب می دانید که سالها و سالها فداکاری و اشتیاق لازم است و افراد زیادی در این حوزه مانند من هستند که در حال کار کردن‌اند. من واقعا احساس خوشبختی می کنم که «استپس» هنوز کار می کند و ما می توانیم اجرا کنیم. بدیهی است که در حال حاضر وضعیت متفاوت است و همه ما باید از مقررات پیروی کنیم تا سلامت بمانیم. من فکر می کنم که تئاتر و فیلم و موسیقی سرگرمی‌هایی هستند که مردم در حال حاضر به آنها نیاز دارند.»

یورونیوز: آیا رسیدن به آنچه می خواستید با آنچه قبلا فکر می کردید متفاوت است؟ چون می گویید عشق اول شما اجراست و با اجراست که شهرت کسب می کنید اما این شهرت همیشه جنبه زیبایی ندارد. آیا این موضوع چشم شما را به جنبه دیگر این صنعت باز کرده است؟

لیزا اسکات‌لی: «بله فکر می کنم که این ماجرای دشواری است. فشارهای زیادی روی ستاره‌های پاپ و ستارگان ورزشی و اساسا هر کسی که در حوزه کار ما و صنعت ما کار می کند وجود دارد. خوب خیلی دشوار است زیرا شما تمام عمر تمرین می کنید و روی چیزی کار می کنید که در جایگاه نخست باشید و این مهمترین هدف شماست و شما طبیعتا دنبال انجام آن هستند. اما بدیهی است وقتی شما عضو یک گروه پاپ موفق هستید و جزو شماره یک های این حوزه هستید و در جهان تور برگزار می کنید، خیلی فوق العاده است اما وقتی دخالت‌ها و مزاحمت‌های مطبوعات شروع می شود اینجا واقعا آن جنبه منفی شهرت است که آشکار می شود اما برای من این موضوع خیلی مطرح نبوده است.»

یورونیوز: چه چیزی تو را به دبی آورد؟ باید دوباره یادآوری کنم که ما در مدرسه هنرهای نمایشی دبی هستیم که شما در تاسیس آن کمک کرده‌اید، به من بگو که اینها همه چطور رخ داد؟

لیزا اسکات‌لی: «باید کمی به عقب برگردم. دلیلش این است که خودم و شوهرم و دو فرزندمان، در سال ۲۰۱۱ به دبی نقل مکان کردیم. دلیلش این بود که ما برای تعطیلات به اینجا آمدیم و عاشق دبی شدیم و جایی را در منطقه پالم دبی خریدیم. بعد از چند سال ما دیدیم که شکافی در بازار وجود دارد و نیاز به چیزی است مثل مدرسه هنرهای نمایشی. ما بعنوان اعضای هنرهای نمایشی دوبی شناخته می شویم و همچنین بخاطر اینکه من در تئاتر کنتی ایتالیا در لندن آموزش دیدم و همسرم جانی هم در حوزه اجرا آموزش دیده است. اینها کالج های حرفه‌ای بسیار معتبری هستند و ما فکر کردیم که اینجا یک امکانی وجود دارد و علاقمندی زیادی از سوی کودکان برای اجرا وجود دارد. به نظرم این کار مزایای زیادی برای کودکان دارد مانند اعتماد بنفس، مهارت‌های اجتماعی و سخنرانی در جمع. بنابراین صرفنظر از اینکه در سنین بالاتر به چه حرفه‌ای رو کنند و وارد چه رشته‌ای شوند این آموزش‌ها مهم اند و مهارت‌های زندگی را به آنها می آموزانند.»

یورونیوز: فوق‌العاده است اما شما در سه سال گذشته فعالیت‌هایتان را در فضای جدید گسترش داده‌اید

لیزا اسکات‌لی: «بله. ما خیلی خوش شانس بودیم. ما از سوی «تالیم» پشتیبانی شدیم و آنها یکی از مشاوران اداری برای مدارس و آموزش اینجا در دبی و در ابوظبی هستند. آنها کاری که ما انجام می دهیم را دوست دارند بنابراین آنها از ما خواستند که بیاییم و کلاس های هنرهای نمایشی‌مان را در مدارسشان برگزار کنیم. ما خیلی آنجا فعالیم و در شش روز از هفته کلاسهای آموزشی را برای کودنان ۳ تا ۱۸ سال برگزار می کنیم. و اخیرا برنامه «بی تی ای سی» در هنرهای نمایشی را اینجا در بریتیش اسکول دوبی در پارک جمیره برگزار کرده‌ایم و این نخستین برنامه از نوع خود در سطح کل خاورمیانه است.»

یورونیوز: خارق العاده است

لیزا اسکات‌لی: «واقعا هیجان زده‌ایم.»

یورونیوز: با مادر بودن و در عین حال تعادل ایجاد کردن بین حرفه‌تان و رسیدگی به فرزندان چگونه مواجه شده‌اید

آگهی

لیزا اسکات‌لی: «آسان نیست. مثل همه والدینی که کار می کنند من هم همیشه تلاش می کنم که تعادلی بین کار و بچه ها پیدا کنم. واگر صادق باشم باید بگویم برخی مواقع کاری دشواری است بخاطر اینکه از یک طرف کارم در هنرهای نمایشی دبی است و بعد اجرای موسیقی را هم داریم. مثلا ما اخیرا به لندن رفته بودیم برای ضبط اجرای رویال وریتی که خیلی مورد تشویق قرار گرفت.»

یورونیوز: رویدادی معتبر

لیزا اسکات‌لی: «واقعا چنین است. این یک رویداد و اجرای باورنکردنی است که برای خانواده سلطنتی در بریتانیا و تمام ستارهایی که آنجا حضور دارند اجرا می شود. بنابراین گاهی عجیب است زیرا من گاهی بعنوان مدیر اینجا هستیم و همه به من می گویند خانم لیزا و بعد سوار هواپیما می شود و به جایی می روم و دوباره ستاره پاپ می شوم.»

یورونیوز: خوب خانم لیزا، ستاره پاپ، خیلی ممنونم از مصاحبه با ما.

آگهی