رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط

 BEIJING
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
رپرتاژ آگهی ارائه شده توسط
رپرتاژآگهی (محتوای شریک تجاری) برای توصیف مطلبی بکار برده می شود که تبلیغ کننده و حامی مالی بر روند تهیه آن نظارت و هزینه آنرا پرداخت می کند. محتوای مربوطه توسط بخش بازرگانی تولید می شود و تحریریه و خبرنگاران یورونیوز نقشی در آن ندارند. حامی مالی با همکاری بخش تولید بازرگانی یورونیوز، کنترل موضوعات، محتوا و تأیید نهایی را در اختیار دارد. «شریک تجاری» بر انتخاب موضوعات و تولید محتوا نظارت دارد و تصمیم نهایی را در همکاهنگی با بخش تولیدات بازرگانی یورونیوز اتخاذ می کند.
BEIJING

تورهای تحصیلی پکن زندگی شما را متحول می‌کند

تورهای تحصیلی پکن زندگی شما را متحول می‌کند

غرق شدن در فرهنگ چین در حین تحصیل در دانشگاهی در پکن، پایتخت، می تواند تغییرات مثبتی در زندگی شما ایجاد کند.

تنها کافیست خاطرات نویسنده فرانسوی، وینسنت هاین، که از تجربیات خود به عنوان دانشجوی انتقالی از سوربون برای یادگیری زبان ماندارین در کتاب شرق ابرها را به رشته تحریر در آورده است را مطالعه کنید. او در نهایت بیش از ده سال عمر خود را در این شهر سپری کرد

بانوی اول سابق ایالات متحده آمریکا، خانم میشل اوباما، زمانی که از برنامه های برون مرزی علمی در سخنرانی خویش در سال 2014 در دانشگاه پکن تجلیل می کرد، چنین گفت: "معماری معبدی قدیمی می تواند الهام بخش طراحی ساختمان های جدیدی در دالاس یا دیترویت باشد"

او همچنین ضرب المثلی چینی را نقل قول کرد، " بهتر است ده هزار مایل سفر کنی تا ده هزار کتاب بخوانی"

ولی کسانی که تحصیل در پکن را انتخاب می کنند هر دو کار می کنند. آن ها فراتر از مرزهای خویش به لمس تجربه های ملموس

مشغول هستند، فرصتی برای یادگیری در شهری با پیشینه ای 3000 ساله- از دیوار بزرگ چین گرفته تا کاخ تابستانه- تا درک بهتری از زبان چینی و فرهنگ امروزی پیدا کنند.

فرصت های بسیاری برای بازدید از دانشگاه های برتر پکن وجود دارد، چه برای دو هفته ، چه برای دو ماه. بعد از اقامتی کوتاه، برخی تصمیم می گیرند که برنامه های آموزشی طویل المدت در پایتخت پر جنب و جوش چین را برگزینند.

از طریق تبادل دانشجو بین موسسات و برنامه های تبادل دانشجو ، مدارسی همچون دانشگاه صنعنی مونیخ، دانشگاه اوترخت، مدرسه اقتصاد لندن و دانشگاه ادینبرگ هر ساله دانشجویان بیشتری را به پکن می آورند.

راه های بسیاری برای آمدن به این شهر مهیج و تاریخی وجود دارد، که بنا به سلیقه افراد می توان برنامه ریزی کرد. دانشگاه پکن، دانشگاه سینگوا و آکادمی فیلم پکن تنها نمونه ای از موسسات نام آشنایی هستند که تجربه فراموش نشدنی تورهای آموزشی را در این کلان شهر مدرن در اختیار شما می گذارند

91 دانشگاه در پکن هست از جمله:

• انستیتو تکنولوژی مد پکن

• دانشگاه نرمال پکن

• دانشگاه نرمین چین

• انستیتو تکنولوژی پکن

• دانشگاه امور خارجه چین

• دانشگاه پزشکی مرکزی

• دانشگاه علوم زمین شناسی چین

• دانشگاه مرکزی اقتصاد و مالی

• دانشگاه علوم چینی پکن

• کنسرواتوار موسیقی چین

• دانشگاه مرکزی ملیت ها

• دانشگاه بی هانگ

• دانشگاه علوم و تحقیقات پکن

در کلاس هایی به وسعت شهر پکن، گذشته به ملاقات آینده می آید

پکن مدرن با طراحی های نوآورانه طراحان برجسته جهان شکل گرفته است- از مرکز ملی هنرهای نمایشی (تخم مرغ عظیم) و برج تجارت جهانی گرفته تا ساختمان رادیو تلویزیون ملی چین.

ولی با آموزش می توان دریافت که این مدرنیته به سال 1898 برمی گردد، زمانی که اولین دانشگاه ملی چین پایه گذاری شد.

امروز، دانشگاه پکن ،رتبه اول در چین و بین 30 دانشگاه برتر جهان می باشد. رابین لی، از سهامداران بایدو( گوگل چین) و وزیر خزانه داری سابق آمریکا، تیموتی گیتنر از فارغ التحصیلان معروف این دانشکده هستند.

هر تابستان، این دانشگاه دوره های چهار تا هشت هفته ای آموزش زبان ماندارین برای دانشجویان خارجی برگذاری می کند که طی آن مباحثی در مورد فرهنگ، جامعه و تاریخ چین هم مطرح می شود.

افرادی که در برنامه تابستانی این دانشگاه در رشته سیاست و شهرسازی ثبت نام کرده اند، از انتقال این مطلب درسی از کلاس درس به محوطه دانشگاهی وسیع پکن، جایی که دانشجویان به شکلی ملموس، تحول شهری پایتخت را شاهد هستند شگفت زده می شوند.

به غیر از دریاچه وی مینگ که نقطه عطف این دانشگاه محسوب می شود، منطقه تاریخی دانگ چنگ در این کلان شهر به بازدیدگنندگان این فرصت را می دهد تا نیم نگاهی به دوران طلایی شهر ممنوعه و موزه کاخ داشته باشند. سایر آثار باستانی در این منطقه شامل میدان تیان آن من، موزه ملی چین و آرامگاه مائو می باشد.

از دیگر نقاط مورد علاقه دانشجویان، دیوار بزرگ چین است- بلندترین سازه دست بشر بر روی زمین ( بهترین مکان برای سلفی گرفتن) محبوب ترین نقطه ی آن، بادالینگ، تنها مسافت کوتاهی با قطار از محوطه دانشگاه فاصله دارد.

تورهای دکه های غذاهای خیابانی هوتانگ (کوچه ها) وعده چشیدن طعم واقعی فرهنگ شهر را از طریق غذاهای محبوب شهر، همچون پیراشکی های کوچک خوشمزه چینی، نان چینی شائو بینگ، اردک معطر پکنی، ... را به شما می دهد. شما همچنین این فرصت را پیدا می کنید تا در مورد غذاهای امپراطور در موزه سلطنتی تغذیه یوژیاندو مطالب جدیدی آموخته در مهمانی برگزار شده در آن جا از این غذاها مزه کنید

یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه سینگ هوا کتابی در مورد تور آموزش خود می نویسد

نویسنده بریتانیایی تبار جی آر تورنتون بقدری تحت تاثیر سفرش به پکن قرار گرفته بود که داستانی الهام گرفته از خاطرات آن به نام کشور زیبا به رشته ی تحریر در آورد.

در 14 سالگی وی یک سال در تیم نوجوانان تنیس پکن دوره گذراند و هم زمان به یادگیری زبان چینی مشغول بود. او به خبرنگاران گفت، " حتی بعد از این که چین را ترک کردم، تجربیاتی که کسب کرده بودم با من ماندند."

این کتاب در چین منتشر شد و جزو کتاب های پرفروش شد. این کتاب در مورد دوستی میان یک تنیسور جوان آمریکایی و همتای ورزشی چینی اوست- مثالی از مزایای اجتماعی درس خواندن در پکن.

پایتخت به قدری مسحور کننده بود که تورنتون را این اواخر مجدد به سوی خود جذب کرد، این بار به عنوان هیئت علمی شوارزمن در دانشگاه سینگ هوا. این دانشگاه رتبه دوم میان دانشگاه های چین و آسیا را دارا است بین دانشگاه های جهان در مقام سی ام ایستاده است.

دانشجویان خارجی در سینگ هوا، چه اهل ورزش باشند، چه نباشند، می توانند از فضای المپیک سبز بازدید کنند، که در بخش شمالی شهر واقع شده است. مکان دیدنی آن یک شگفتی معماری و المپیکی است، استادیوم ملی پکن ( لانه پرنده)

مرکز آبی ملی ( یک جعبه منور آبی رنگ که به "مکعب آبی" مشهور است) امروزه بزرگ ترین پارک آبی کشور محسوب می شود. موزه ملی ورزش چین، در دهکده بازی های آسیایی، نیم نگاهی هم به ورزش های رزمی، چوگان و سایر فعالیت ورزشی در طول اعصار دارد.

دانشگاه سینگ هوا خود دارای موزه ای با کلکسیونی چشمگیر از آثار خطاطی می باشد. این دانشکده دوره زبان ماندارین یک ماهه ارائه می دهد که شامل سفرهای بوم گردی هم می شود. یکی از برنامه های دو هفته ای آن به دانشجویان خارجی در مورد مسائل جهانی- از اقتصاد گرفته تا نوآوری- از دیدگاه چینی- آموزش می دهد.

در آکادمی فیلم پکن، پایتخت چین، هنگامه " نور، دوربین، حرکت" است

دانشجویان خارجی در آکادمی فیلم پکن، می توانند تحت نظارت کارگردان ژنگ ییمو، که از دانش آموختگان این آکادمی است، و فیلم "فانوس قرمز را بلند کن" وی جایزه آکادمی فیلم سازان انگلستان را برده است ، فیلم سازی یاد بگیرند. استاد مهمان، جیمز کمرون یا انگ لی نیز ممکن است کلاس های کارگردانی را رهبری کنند. به هر حال، به گفته ی دست اندرکاران هالیوودی، چین در مسیری قدم گذاشته است که به تدریج به بازار پیشرو در صنعت فیلم سازی مبدل می شود.

این آکادمی برنامه تبادل دانشجو با دانشگاه هنر LUCA، دانشگاه La Fémis در پاریس و سایر موسسات خارجی دارد. این دانشگاه هم چنین کارگاه های آموزشی کوتاه مدت در موضاعاتی همچون سینماتوگرافی و عکاسی، اغلب به صورت مشترک با همتاهای خارجی خود همچون آکادمی فیلم هلند و سایرین برگزار می کنند.

تمام الهام لازم برای درست کردن فیلمی لایق اسکار را می توان در شهر و در منطقه هنر 798 پیدا کرد- جایی که کارخانه های سابق در محله ی داشانزی به مراکز هنری شیک تبدیل شده اند.

این محله نوآور، که پر است از تاثیرات فرهنگ کوچه بازاری و کافه های شلوغ، موزه هنر مین شنگ و موزه هنر وایت باکس را در خود جای داده است و دیوارهای آن با نقاشی های خیابانی پوشانده شده و خیابان ها پر است از مجسمه.

در شمال شرق این منطقه، موزه ملی فیلم چین- که بزرگترین موزه از این دست محسوب می شود- دیدگاه روشن تری نسبت به توسعه فیلم های چینی از سال 1905 به این طرف به ما می دهد. از میان این فیلم های به یاد ماندنی می توان به بدرود متعه ی من به کارگردانی چن کیگ، دانش آموخته ی آکادمی فیلم پکن اشاره کرد.

این فیلم ساخته دهه ی 90 در مورد دو ستاره ی اپرای پکن است- یک اجرای نمایشی محبوب که صدا، دیالوگ، پانتومیم، هنرهای رزمی، موسیقی و لباس های رنگارنگ و پر زرق و برق را کنار هم به نمایش در می آورد.

دانشجویانی که از آکادمی فیلم پکن بازدید می کنند در اپراهای زنده شرکت می کنند- که تنها یکی از قسمت های تور آن ها در برنامه ی گشت و گذار فرهنگی در چین است. عمارت شهرداری هاگوانگ میزبان برنامه هایی است که در فضای تاریخی قرن نوزدهم طرح ریزی شده اند، در حالی که تاتر سرخ، سنت دیگری از چین را به نمایش می کشد: کونگ فو پکن.

از دانشگاه خود در مورد برنامه های تبادل دانشجو در پکن سوال کنید یا به تارنمای شهرداری پکن برای جزییات دانشکده ها، برنامه های وام تحصیلی، ویزا و سایر موارد مراجعه کنید